Вила KOSTAS - Неа Потидеа

од139

Вила KOSTAS - Неа Потидеа

1/3 Студио
1/3 + 1 Студио
1/2 + 1/2 Дуплекс

ВИЛАТА “KOSTAS” СЕ НАОЃА ВО НЕА ПОТИДЕА НА САМA  ПЛАЖА (ПРВ РЕД)

НЕА ПОТИДЕА E ПРВОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ НА ПРВИОТ КРАК – КАСАНДРА ВО ОБЛАСТА ХАЛКИДИКИ. ВИЛАТА  KOSTAS  ИЗЛЕГУВА НА НАЈУБАВИОТ ДЕЛ ОД ПЛАЖАТА ВО НЕА ПОТИДЕА.

НЕА ПОТИДЕА ИМА НАЈШИРОКА ПЛАЖА И НАЈЧИСТО МОРЕ ОБЕЛЕЖАНО СО СИНО ЗНАМЕ ЗА ЧИСТОТАТА НА ВОДАТА. ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА ОДМОР, ПЛИВАЊЕ, ДЕТСКИ ЗАНИМЛИВОСТИ И РЕКРЕАТИВНО-ЗАБАВНИ СОДРЖИНИ.
СВЕЖАТА НАЈВКУСНА И РАЗНОЛИЧНА МОРСКА ХРАНА СЕ ИДЕАЛНИОТ  ИЗБОР  ЗА РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА НЕ САМО ЗА ТУРИСТИТЕ ТУКУ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ. ГОЛЕМ БРОЈ НА ТАВЕРНИ И РЕСТОРАНИ СЕ ЛОЦИРАНИ НА  ШЕТАЛИШТЕТО ПРЕПОЗНАТЛИВИ ПО ВКУСОТ И ТРАДИЦИЈАТА ПОВИКУВАЈЌИ ВЕ ЗА ПОВТОРНО ДОАЃАЊЕ.

Ценовник

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба (8)
1/3
3 лица
СТУДИО
Бр.соба (2,3)
1/3+1
3 лица +1
ПОГЛЕД МОРЕ
ДУПЛЕКС
Бр.соба (1)
1/2+1/2
4 лица
18.06 – 25.06 7 139 159 179
25.06 – 02.07 7 149 169 189

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН КОЈ ВКЛУЧУВА:
– ПРЕВОЗ, СМЕСТУВАЊЕ ВО СТУДИО ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ ЗА МИНИМУМ 2 ЛИЦА;
КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА;
– ДЕЦА ОД 02 – 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 25 евра);
– ТРЕТО и ЧЕТВРТО  ВОЗРАСНО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 35 евра);
– ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ се одбива 10 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

 

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба (8)
1/3
3 лица
СТУДИО
Бр.соба (2,3)
1/3+1
3 лица +1
ПОГЛЕД МОРЕ
ДУПЛЕКС
Бр.соба (1)
1/2+1/2
4 лица
02.07 11.07 9 389 419 489
11.07 20.07 9 399 429 509
20.07 29.07 9 469 499 569
29.07 07.08 9 479 509 579
07.08 16.08 9 479 509 579
16.08 – 25.08 9 469 499 569
25.08 – 03.09 9 439 469 539

ЦЕНИ ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ (ЗАКУП НА АПАРТМАН):
– ЦЕНИТЕ СЕ  ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 9 НОЌИ;
– КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ Е БЕСПЛАТНО;

Период Ноќевања СТУДИО
Бр.соба (8)
1/3
3 лица
СТУДИО
Бр.соба (2,3)
1/3+1
3 лица +1
ПОГЛЕД МОРЕ
ДУПЛЕКС
Бр.соба (1)
1/2+1/2
4 лица
03.09 – 10.09 7 179 189 199
10.09 – 17.09 7 129 139 149

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН КОЈ ВКЛУЧУВА:
– ПРЕВОЗ, СМЕСТУВАЊЕ ВО СТУДИО ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ ЗА МИНИМУМ 2 ЛИЦА;
КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА;
– ДЕЦА ОД 02 – 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 25 евра);
– ТРЕТО и ЧЕТВРТО  ВОЗРАСНО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО (доплаќа само превоз 35 евра);
– ЗА ПАТУВАЊЕ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ се одбива 10 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

ОПИС НА СОБИТЕ

Дуплекс БР.1

(1/2+1/2)  4 лица
Дуплексот располага со две спални соби, кујна и купатило со WC. Во  едната спалната соба има два поединечни кревети,клима уред и излегува на тераса. Во другата спална соба има два поединечни кревети, клима уред и излегува на тераса. Пред кујната има плакари за алишта. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Дуплексот е опремен со стандардно купатило и вц.

Студио БР.2

(1/3)  3 лица
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната , која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 3 столици со директен поглед на море.

Студио БР.3

(1/3+1)  3+1 лица
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, има можност и за дополнителен кревет на расклопување, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната, која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 4 столици со директен поглед на море.

Студио БР.8

(1/3)  3 лица

Студиото се наоѓа на високо приземје. Располага со три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната, која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 3 столици и поглед во градина.