Sentinus Hotel

од99

Sentinus Hotel

Положба: Sentinus хотелот е лоциран на најдолгата песочна плажа во Кушадаси  Long Beach. Хотелот располага со свој приватен дел на плажата кој е бесплатен за гостите кои престојуваат во хотелот. Овој хотел се наоѓа на околу 10 километри оддалеченост од центарот на градот и на 5 километри оддалеченост од плажата Ladies Beach.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 102 соби. Сите соби располагаат со сопствен балкон, минибар, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред.

Услуга: Хотелот е на база All Inclusive (појадок, ручек и вечера – шведска маса). Хотелот располага со внатрешен и надворешен ресторан. Гостите имаат можност секојдневно да уживаат во разновидните јадења кои се служат во ресторанот на овој хотел. Хотелот исто така располага со два бара ( Beach Bar  и Pool Bar )

Бесплатни услуги: Користење на ресторанот и Pool барот, интернет во лоби, лежалки , чадори на плажа како и во областа покрај базенот, користење на базенот, анимација. 

Услуги со доплата: увозни пијалоци, алкохолни пијалоци, свежо цедени сокови, минибар, масажи, телефон, телефакс, сеф, користење на Beach Bar.

 Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, два бара, еден базен, сопствена плажа, градина, тераса,  игралиште за деца, паркинг, услуги на медицински установи, услуга за организирање на туристички факултативи, анимација (дневна и вечерна).

Плажа: Хотелот располага со своја приватна плажа која е  препознатлива по својата чиста тиркизна вода. Плажата располага со чадори, лежалки. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, водени споротви, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови,  одбојка на плажа, игралиште за деца, анимација (дневна и вечерна).

Хотелот е на база ALL INCLUSIVE.

10% ПОПУСТ
за термините во Јули, Август и Септември за целосна уплата до 15ти Март!

Пакет 10 ALL по лице со вклучен превоз

ТЕРМИН

01.06-11.06

379 eur

06.06 -16.06

389 eur

11.06 -21.06

399 eur

16.06-26.06

429 eur

21.06 -01.07

439 eur

26.06 -06.07

455 eur

01.07 -11.07

559 eur

06.07 -16.07

559 eur

11.07 -21.07

559 eur

16.07 -26.07

559 eur

21.07 -31.07

559 eur

26.07 -05.08

559 eur

31.07 -10.08

559 eur

05.08 -15.08

559 eur

10.08 -20.08

559 eur

15.08 -25.08

559 eur

20.08 -30.08

559 eur

25.08 -04.09

455 eur

30.08 -09.09

455 eur

04.09 -14.09

455 eur

09.09 -19.09

439 eur

14.09 -24.09

429 eur