HOTEL PAPATYA 3*

од299

HOTEL PAPATYA 3*

Положба: Papatya хотелот е лоциран на 200 метри од најдолгата песочна плажа во Кушадаси  Long Beach. Хотелот располага со свој приватен дел на плажата. Овој хотел се наоѓа на околу 17 километри оддалеченост од центарот на градот.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 86 соби (66 Standard rooms, 20 Family rooms) . Сите соби располагаат со сопствен балкон, минибар, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред, бесплатна Wi- Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база All Inclusive (појадок, ручек и вечера – шведска маса). Хотелот располага со внатрешен и надворешен ресторан. Гостите имаат можност секојдневно да уживаат во разновидните јадења кои се служат во ресторанот на овој хотел. Papatya хотелот исто така располага со два бара (Lobby Bar, Vitamin Bar, Pool Bar) 

Бесплатни услуги: Користење на ресторанот и баровите, интернет во лоби, лежалки , чадори на плажа како и во областа покрај базенот, користење на базените, ватерполо, пикадо, игри со базен, степ-аеробик.

Услуги со доплата: увозни пијалоци, алкохолни пијалоци, свежо цедени сокови, минибар, масажи, билијард, фудбал, хокеј, плејстејшн, телефон, телефакс, сеф.

 Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, два барови, два базена, сопствена плажа, Aqua Park, градина, тераса, одбојка, игралиште за деца, билијард, паркинг, услуги на медицински установи, услуга за организирање на туристички факултативи, анимација (дневна и вечерна).

Плажа: Хотелот располага со своја приватна плажа и исто така препознатлива по чистата тиркизна вода. Плажата располага со чадори, лежалки. Во близина на плажата безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, водени споротви, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови,Aqua Park, билијард, одбојка на плажа, игралиште за деца, анимација (дневна и вечерна).

10% ПОПУСТ
за термините во Јули, Август и Септември за целосна уплата до 15ти Март!

Пакет 10 ALL по лице со вклучен превоз

ТЕРМИН

АРАНЖМАН 10 НОЌИ

01.06-11.06

299 eur

06.06-16.06

319 eur

11.06-21.06

369 eur

16.06-26.06

379 eur

21.06-01.07

389 eur

26.06-06.07

439 eur

01.07-11.07

477 eur

06.07-16.07

477 eur

11.07-21.07

477 eur

16.07-26.07

499 eur

21.07-31.07

499 eur

26.07-05.08

499 eur

31.07-10.08

499 eur

05.08-15.08

499 eur

10.08-20.08

499 eur

15.08-25.08

499 eur

20.08-30.08

499 eur

25.08-04.09

455 eur

30.08-09.09

445 eur

04.09-14.09

390 eur

09.09-19.09

380 eur

14.09-24.09

370 eur