Вила Takis & Maria - Јерисос

од59

Вила Takis & Maria - Јерисос

1/3 + 1 Студио
1/2+1/2+1 Апартман

50 метри ОД  ПЛАЖА

 

ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос.Има прекрасна долга песочна плажа  која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци. Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови ,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос.Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите,  супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи.

Вилата “Такис и Марија“ е убава , стандардно опремена вила и се наоѓа на 50 метри од море.Пред влезот на вилата има мало паркче со играчки за најмалите. Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар,купатило и вц,спална соба,тераса,тв,клима уред и ви-фи конекција.

Ценовник

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (15.05; 22.05; 29.05; 05.06; 12.06; 28.08; 04.09;11.09 и 18.09)
ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕТО НА ПАРКИНГ, КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

ВИЛАТА ИМА ПАРКИНГ (ГОЛЕМ) И ГОСТИТЕ ГО КОРИСТАТ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО

  • За пакет аранжманот во студио или апартман потребни се минимум 2 лица;
  • трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 40€ за возрасен или 25€ за дете од 02 – 12 години;
  • дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
  • за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА , НЕ ВАЖАТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ (СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА (*) ВО ТАБЕЛАТА)

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.
МОЖНОСТ ДА СЕ ИСКОРИСТАТ НЕИСКОРИСТЕНИТЕ ВАУЧЕРИ ОД 2020 ГОДИНА

АВАНСОТ НЕ СЕ ЗАМЕНУВА СО ВАУЧЕР,ОСТАТОКОТ ЗА ДОПЛАТА МОЖЕ ДА СЕ ЗАМЕНИ СО ВАУЧЕР;

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

40 € за возрасни – повратна карта;

30 € за возрасни – карта во еден правец;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ОПИС НА СОБИТЕ

Апартман бр. 1

(1/2+1/2+1) – 4 лица +1
Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има еден брачен кревет и еден поединечен кревет , плакар за алишта. Во кујната два ктервети на спрат, овде има маса со столици, TV и клима уред.Се излегува на тераса. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со 2 рингли,аспиратор и фрижидер. Oд кујната се излегува на тераса на која има маса со столици и има поглед кон двор.

Апартман бр. 2

(1/2+1/3) – 5 лица
Апартманот располага со една спална, кујна и купатило со WC. Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, плакар за алишта и се излегува на тераса. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две рингли,аспиратор, фрижидер и клима уред. Во кујната има два поединечни кревети на спрат на кој можат да спијат двајца возрасни ило две деца овде има маса со столици, TV. Од кујната се излегува на тераса на која има маса со столици со поглед кон двор.

Студио бр. 3

(1/3+1) – 3 лица+1
Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет на спрат,има можност за дополнителен креветче на спуштање(политрона) за дете до 12 год. плакар за алишта, TV и клима уред, купатило со WC. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две рингли,аспиратор и  фрижидер. Од студиото се излегува на тераса со маса и столици со поглед кон двор.

Апартман бр. 4

(1/2+1/2) – 4 лица
Апартманот располага со една спална соба ,кујна и купатило со WC.Во спалната соба има два поединечни кревети,плакар за алишта.Во кујната има кревет на спуштање каде можат да спијат 2 лица помали ,овде има маса со столици,ТV и клима уред.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,аспиратор и фрижидер.Од кујната се излегува на тераса со поглед во двор.

.