РИМ 4НП - CHRISTMAS MARKET

од459

РИМ 4НП - CHRISTMAS MARKET

Departure Date

07 Dec - 11 Dec

Duration

5 дена , 4 ноќевања

Views

98

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  459 € / 28.460 ден.

 * ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕН ПАНОРАМСКИ РАЗГЛЕД НА РИМ

СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА

!!! УШТЕ 4 ДОПОЛНИТЕЛНИ МЕСТА !!!

 

Рим – безвременскиот град,градот до кој водат сите патишта.Вечниот град и воедно единствениот кој бил престолнина уште од своето основање.Рим претставува ретка колосална престолнина, која има зачудувачка мешавина од античко и модерно.Рим претставува жив споменик на неверојатната империја која неуморно се градела,и ако некогаш постоела видлива книга со приказни за неверојатната моќ и доминација,тоа е неговото величество – грандиозниот Рим.

Историјата на градот ја создавале императори,папи и цареви,а изгледот му го дале најеминентните архитекти и уметници.Рим ќе ве маѓепса со величенствените антички монументи,раскошни дворци,триумфални порти, колоритни плоштади,ренесансни фонтани,романтични фасади…

1 ден

07.12.2022 СКОПЈЕ - РИМ

Состанок на групата на интернационален аеродром Скопје. Лет од Скопје за Рим со WIZZAIR во 13:45 часот.Слетување во Рим на Фиумичино во 15:30 часот.Организиран панорамски разглед на градот со автобус и локален водич. Разглед на Катедралата Св.Џовани Латерано,црквата на Пресвета Богородица, Плоштад Де ла Република,Виа Национале,Пјаца Навона,Пјаца Барберини, Пјаца дел Пополо,Виа Венето,Замок Свети Ангело, Вила Боргезе,плоштад Венеција,Римскиот Форум,Колосеумот,Шпанските скали (најпознатата улица на светските модни креатори каде засенуваат со своите модели),Фонтана ди Треви (најпознатата фонтана на желбите),Пантеонот (монументалниот храм во Рим),прошетка по најпознатата улица Виа дел Корсо...Сместување во хотел.Слободно време за индивиуални прошетки и активности. Ноќевање.
2 ден

08.12.2022 РИМОКАТОЛИЧКИ КАТЕДРАЛИ

Појадок.Факултативна прошетка низ Рим со метро и посета на римокатоличките катедрали: Санта Марија Маџоре, Сан Џовани Латерано,црква Сан Пјетро ин Винколи... Прошетка до Колосеумот и црквата Сан Клементе со посета на капелата и гробот на Св.Кирил.По завршувањето на разгледот можност за индивидуална прошетка по познатата Виа дел Корзо или Виа Национале (главни шопинг улици).Ноќевање.
3 ден

09.12.2022 РИМ – ВАТИКАН

Појадок. Со метро заминување за Ватикан и средба со локалниот водич. Посета на Ватикан и Ватиканските Музеи,Катедралата Св. Петар, Сикстинската Капела, разглед на делата на Микеланџело,Рафаело,Бернини.По завршување на посетата на Ватикан ,слободно време за прошетка низ градот и индивидуални активности.Враќање во хотел.Ноќевање.
4 ден

10.12.2022 РИМ – ТИВОЛИ

Појадок.После појадокот предлагаме факултативна посета до Тиволи (со локален водич). Посета на неверојатната градина со стотици фонтани – познатата Вила Д’Есте (градена во импозантен барок стил) која воедно претставува една од најубавите градини во светот. Летниковецот од оваа вила е користен уште од антички период.Вилата е под заштита на светското културно наследство УНЕСКО.Враќање во хотел.Слободно време за индивидуални активности.Ноќевање.
5 ден

11.12.2022 РИМ – СКОПЈЕ

Појадок.Трансфер од хотел до аеродром Фиумичино во 13:00 часот.Полетување за Македонија во 16:15 часот.Пристигнување во Скопје во 18:00 часот.

Повеќе

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
РИМ 4НП - CHRISTMAS MARKET 459 0 0 07 Dec ~ 11 Dec 5 дена , 4 ноќевања

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is