ПАРИЗ

од399

ПАРИЗ

Departure Date

20 Mar - 24 Mar

Duration

5 дена 4 ноќевања со појадок

Views

622
1 ден

20 Март (Среда) СКОПЈЕ - БОВЕ - ПАРИЗ

Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 16:00 часот.Полетување за Париз со WIZZAIR (лет W6 7719) во 17:35 часот.Слетување на аеродромот Beauvais во 20:40 часот.Трансфер до Париз.Пристигнување и сместување во хотел.Ноќевање.
2 ден

21 Март (Четврток) ПАРИЗ - ЛУВР

Појадок.После појадокот следува разглед на Париз (пешачка тура + метро) низ најелегантниот град на светот кој изобилува со уметност и историја. Организиран разглед на градот со локален водич - Елисејските полиња, Операта Гарние, Триумфалната Капија, плоштадот Конкорд, музејот Лувр, островот Сите, латинскиот кварт, Трокадеро, Ајфелова Кула, Луксембуршка градина, Нотр Дам (Богородичната Црква). По разгледот можност за факултативна посета на еден од најбогатите светски музеи Лувр (со локален водич) кој цели 700 години бил резиденција на француските кралеви се до нивната преселба во Версај.Овде се наоѓаат околу 63.500 уметнички дела меѓу кои се наоѓа Мона Лиза - славниот портрет на ренесансниот сликар од Фиренца - Леонардо да Винчи. Потоа се упатуваме кон Ајфеловата кула (со метро, влезницата се доплаќа). Можност да уживате во неверојатната панорамска глетка на Париз. Враќање во хотел. Ноќевање.
3 ден

22 Март (Петок) ПАРИЗ - ВЕРСАЈ - КРСТАРЕЊЕ ПО СЕНА

Појадок. По појадокот се упатуваме со железница кон величенствениот дворец Версај. Кралски дворец изграден од страна на францускиот крал Луј 14 кој претставува ремек дело на уметноста од 17 век. Посета на кралскиот дворец со локален водич. Враќање во Париз. Можност за индивидуална прошетка и слободни активности. Можност (факултативно) за вечерно крстарење по Сена каде можете да ја почувствувате магијата на Париз. Потоа се упатуваме кон најпопуларната улица – Елисејските полиња од каде ќе имате можност да ја видите Триумфалната капија. Враќање во хотел со метро. Ноќевање.
4 ден

23 Март (Сабота) ПАРИЗ - МОНМАРТР - САКРЕ КЕР - ФРАГОНАРД

Појадок.По појадокот можност за прошетка по Монмартр со метро и придружба на локален водич. Можност да се види базиликата Sacre Coeur, од каде ќе уживате во прекрасниот поглед на Париз.Попатно се посетува и плоштадот на уметниците. Прошетка до кабаре бар Moulin Rouge и можност за прошетка низ познатата улица Пигал. Планирана е посета на еден од музеите за парфеми Фрагонард – синоним за ексклузивност и луксуз ,каде се создаваат парфеми со комбинирање на традиционалните техники и најмодерните методи од 1926 година. Една несекојдневна можност да откриете некоја од тајните на веќе докажаните и неодоливи парфеми. Можност за шопинг и индивидуални активности.Враќање во хотел.Ноќевање.
5 ден

24 Март (Недела) ПАРИЗ - БОВЕ - СКОПЈЕ

Појадок. По појадокот заминување со метро кон најголемиот облакодер Монтпарнас – висок 210 метри,кој се наоѓа во областа Монтпарнас,кој бил изграден од 1969 – 1973 година од која се овозможува прекрасен поглед на Париз.Со најбрзиот лифт во Европа имате можност за помалку од минута да се искачите на врвот од кулата.Од надворешната опсерваторија достапна од 56 – от кат се нуди сосема поинакво доживување каде јасно можете да видите повеќе од 40 км.Ова е најдобар начин да се откријат метрополи како што е Париз од високо ниво.Далеку над метежот и вревата можете да застанете на самиот покрив на главниот град . Слободно време за прошетки и индивидуални активности до пред трансфер од хотел до аеродромот Beauvais.Лет со WIZZAIR (лет W6 7720) за Скопје во 21:15 часот.Пристигнување во Скопје во 23:55 часот.

Повеќе

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
ПАРИЗ 399 0 0 20 Mar ~ 24 Mar 5 дена 4 ноќевања со појадок

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is