НОВА ГОДИНА ВО БАНСКО

од290

НОВА ГОДИНА ВО БАНСКО

Departure Date

30 Dec - 02 Jan

Duration

4 дена 3 ноќевања

Views

50

HOTEL “FRIENDS” 3*

ЦЕНА НА ПАКЕТ АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ: 290 (17.980 ден)

1 ден

30.12.2022 ШТИП – СКОПЈЕ - БАНСКО

Поаѓање на групата во раните утрински часови согласно договореното време. Кратка попатна пауза за одмор и обавување на царински формалности.Пристигнување во Банско и сместување во хотел согласно условите за прием. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера.Ноќевање.
2 ден

31.12.2022 БАНСКО

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Припрема за ДОЧЕК НА НОВА 2023 ГОДИНА на плоштадот во Банско или Новогодишна вечера со забава во хотелот. Ноќевање.
3 ден

01.01.2023 недела БАНСКО

Појадок. Слободни активности.Ручек (наместо вечерата на 31.12.2022 која им следува ама поради дочекот на Нова Година нема да ја имаат).Слободно време за индивидуални активности и прошетки.Вечера.Ноќевање
4 ден

02.01.2023 БАНСКО – СКОПЈЕ - ШТИП

Појадок. Напуштање на хотелот. Поаѓање кон Македонија во 12 часот по локално време.Пауза во Метро. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА ВО МЕАНА – 85 ЕВРА ЗА ВОЗРАСНИ / 48 ЕВРА ЗА ДЕЦА (4-11,99)

НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА ВО ЛОБИ   – 68 ЕВРА ЗА ВОЗРАСНИ / 39 ЕВРА ЗА ДЕЦА (4-11,99)

 

Во цената е вклучено:

организиран превоз на релација Штип – Скопје – Банско и обратно;
-сместување во Хотел Friends 3* на база 3 ноќевања со појадок и вечера;
-користење на парна бања,сауна,џакузи,релакс зона,wi-fi
– туристички придружник на патувањето.

 

Во цената не е вклучено:

– туристичка такса – 1 евро од ден по лице
– патничко осигурување

ЦЕНОВНИК ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

HOTEL FRIENDS 3* – BANSKO

ПОЛУПАНСИОН (појадок и вечера)

30.12.2022 02.01.2023

По лице од ноќ вo двокреветна соба
мин. 3 ноќи

85 €

Еднокреветна соба

110 €
По лице во СТУДИО

90 €

По лице во АПАРТМАН

100 €

ДОПЛАТА ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 45 ЕВРА ЗА ВОЗРАСНИ И 35 ЕВРА ЗА ДЕЦА ДО 11,99 ГОДИНИ НА РЕЛАЦИЈА ШТИП – БАНСКО – ШТИП / СКОПЈЕ – БАНСКО – СКОПЈЕ

Повеќе

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
НОВА ГОДИНА ВО БАНСКО 290 0 0 30 Dec ~ 02 Jan 4 дена 3 ноќевања

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is