ZARA 4*

Тип на сместување 01.12.2018 – 20.12.2018 05.03.2019 – 13.04.2019
ПП
21.12.2018 – 27.12.2018
ПП
28.12.2018 – 02.01.2019
ПП
03.01.2019 – 10.01.2019 25.01.2019 – 10.02.2019
ПП
11.01.2019 – 24.01.2019 11.02.2019 – 04.03.2019
ПП
Лице во 1/2 стандард соба 30.50 € 34.50 € 58.00 € 37.50 € 33.50 €
Лице во 1/2 лукс соба 34.50 € 38.50 € 62.00 € 41.50 € 37.50 €
Лице во АПП со 1 спална 39.50 € 44.00 € 67.00 € 47.00 € 43.00 €
Лице во АПП со 2 спални 39.50 € 44.00 € 67.00 € 47.00 € 43.00 €

 

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице со појадок и вечера
користење на базен,сауна,парна бања,фитнес,џакузи,релакс соба
детско катче

Минимум престој – 3 ноќевања за период 21.12 – 27.12.2018 !
Минимум престој – 5 ноќевања за период 28.12 – 02.01.2019 !

Капацитет на сместување:
1/1 соба – 1 лице
1/2 соба – 2 лица
1/2 соба – 2+1 лице
АПП со 1 спална – 2+2 лица
АПП со 2 спални – минимум 4 платежни ,максимум 4+2 лица

Доплати:
Божиќна вечера на 25.12.2018 – 25 евра за возрасни и 15 евра за деца од 4-11,99
клиентите ќе добијат ручек на 26.12.2018 наместо регуларна вечера на 25.12.2018
Новогодишна вечера во ресторан Зара (задолжителна) – 64 евра за возрасни и 33 евра за деца од 4-11,99
Новогодишна вечера во сала за прослави (задолжителна) – 60 евра за возрасни и 32 евра за деца од 4-11,99
клиентите ќе добијат ручек на 01.01.2019 наместо регуларна вечера на 31.12.2018
паркинг – 5 евра од ден од кола
сеф – 2 евра
влечки – 1,5 евра
бебешко креветче – 2,5 евра

Попусти:
деца до 5,99 – бесплатно
деца 6-11,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – имаат 50% попуст
деца 6-11,99 на стандарден  кревет со 1 возрасен – имаат 30% попуст.не важи за период 28.12-02.01.2019 !
1/1 соба – има 20% попуст од цената за 1/2 соба
возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст

Рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и платени до 10.11.2018

10% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и платени до 01.12.2018

Нема промени за рани резервации !
Бонуси:
7=6 , 10=9 , 14=12 важи од 01.12.2018

Не се комбинираат бонусите со попустите и раните резервации!
Раните резервации не важат за период 28.12.2018 – 02.01.2019 !

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице