Вили Биотерм

од64

Вили Биотерм

„Најголемиот луксуз е самата природа“

Хотелот Биотерм се наоѓа во Љутомер во регионот Помурје во Словенија на 12км од центарот на градоти на 170км оддалеченост од Љубљана, кој претставува  комплекс кој нуди и сместување во вили, т.н „Вили на сончевата долина“. Има 22 вили модерно опремени со висококвалитетен мебел. Вилите располагаат со дневна соба, спална соба, комплетно опремена кујна, приватна бања со туш и тоалет, систем за греење, удобно уредена приватна тераса и дрвена када со геотермална вода (поставена на терасите во одредени вили).

Ценовник

 

Услуга

05.01-30.01.2021

31.05-15.06.2121

22.11-23.12.2021

01.01-04.01.2021

31.01-30.05.2021

15.09-21.11.2021

24.12-30.12.2021

 

15.06-15.09.2021

Полупансион

(појадок и вечера)

64€

68€

72€

*цените се дадени по лице во вила на база полупансион

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база полупансион во Вила Биотерм;
 • Неограничено користење на термалниот парк (08:00 – 21:00ч);
 • Наметка за време на престојот;
 • Неограничено користење на сауна;
 • Неограничено користење на фитнес центарот;
 • Бесплатен интернет (Wi-fi);
 • Бесплатен паркинг пред хотелот (во зависност од слободни места);
 • Анимациска програма;

Доплати:

 • Поголемо сместување – 10€ по вила од ноќ;
 • Полнпансион (доручок, речек и вечера) – 13€ по лице од ноќ;
 • Користење на термална вода во кадата на терасата – 10€ од ноќ (во вили за 4 или 6 лица);
 • Сервирање на доручок во вилата – 5€ по лице од ден;
 • Задоцнето одјавување (до 16ч) – 35€;

Попусти:

 • Попусти за деца во соба со две возрасни лица
 • Деца до 3.99 години – гратис;
 • Деца од 4 до 9,99 години – 50% попуст;
 • Деца од 10 до 13,99 години – 30% попуст;
 • Попусти за деца во соба со едно возрасно лице:
 • Деца до 3,99 години – гратис;
 • Деца од 4 до 13,99 години – 30% попуст;

 Фамилијарен бонус – деца до 5,99 години и второ дете до 11,99 години во соба со две возрасни лица – ГРАТИС во следниве термини: 01.01-05.01.2021; 27.01-01.03.2021; 25.04-03.05.2021; 19.06-31.08.2021; 23.10-01.11.2021; 18.12-29.12.2021

 Посебна понуда – 4=3 за термини: 15.03-10.04.2021; 03.05-31.05.2021; 06.09-11.10.2021.

НАПОМЕНА:

 • Цените важат за престој од минимум 2 ноќи
 • Пријавување – 15:00ч
 • Одјавување – 11:00ч

 Туристичка такса – 1.88€ по лице од ноќ се плаќа на лице место

Такса за пријавување – 2.50€ се плаќа на лице место