Вила Agapi - Неа Мармарас

од39

Вила Agapi - Неа Мармарас

1/2 Студио
1/3 Студио
1/3 Апартман
1/2 + 1/2 Студио
1/3 + 1/2 Апартман
1/2 + 1/2 + 1 Дуплекс

  10 МИНУТИ ОД ПЛАЖА

НЕА МАРМАРАС Е  ЕДНО ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ  МЕСТА НА ХАЛКИДИКИ.ОСТАТОЦИТЕ ОД  ВИЗАНТИСКИОТ ПЕРИОД  ЗНАЧИТЕЛНО СЕ ЗАБЕЛЕЖУВААТ ВО МАРАМАРАС ШТО  ДАВА ДЕНЕШЕН БЕЛЕГ НА ПОПУЛАРНА ТУРИСТИЧКА  ДЕСТИНАЦИЈА .ВО ТЕКОТ НА ШЕЕСЕТИТЕ ГОДИНИ НА МИНАТИОТ ВЕК ИЗГРАДЕН  ВО НЕПОСРЕДНА БЛИЗИНА НА НЕА МАРМАРАС Е ХОТЕЛОТ ПОРТО КАРАС ВО КОЈ СЕ ОДРЖУВААТ МНОГУ ПОЗНАТИ СВЕЧЕНОСТИ И Е ПОСЕТУВАН ОД МНОГУ ЕВРОПСКИ И СВЕТСКИ ТУРИСТИ.НЕА МАРАМАРАС ИМА ПОВЕЌЕ ПЛАЖИ , СО СИТЕН ПЕСОК И КРИСТАЛНО ЧИСТА ВОДА.ГРАДОТ Е ИНТЕРЕСЕН ЗА ПРОШЕТКИ ИМА РЕСТОРАНИ,ТАВЕРНИ,БАРОВИ И МНОГУ СУВЕНИРНИЦИ.
ВИЛАТА “АГАПИ“ Е ЛОЦИРАНА СО ИЗВОНРЕДЕН ПОГЛЕД НА МОРЕ НА ДЕЛ ОД СТУДИЈАТА И АПАРТМАНИТЕ , А ОД НАЈБЛИСКАТА МАЛА ПЛАЖА Е ОДДАЛЕЧЕНА НА САМО 1 МИН.ПЕШКИ.ОД ГРАДСКАТА ПЛАЖА Е ОДДАЛЕЧЕНА НА 10 МИН.ПЕШКИ

Ценовник

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (19.05; 26.05; 02.06; 09.06; 16.06; 01.09; 08.09 и 15.09)  ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО,АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во студио или апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто или петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат- 35€ за возрасен или 25€ за дете од 02 – 12 години;
– дете до 02 години не плаќа и не користи седиште во автобус
– за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР ОД ПРИЛЕП/БИТОЛА – 10€

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР ОД КИЧЕВО/ОХРИД/ТЕТОВО/ГОСТИВАР- 15€

ОПИС НА СОБИТЕ

Апартман бр.11

(1/3)  3 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на приземје
Апартманот располага со една спална,  посебна  кујна и купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер.Апартманот излегува на сопствено дворче во кое има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

Апартман бр.12

(1/3 + 1/2)  5 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на приземје.
Апартманот располага со една спална, посебна кујна , купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV.Во  кујната има еден дупол(француски) кревет.Таа е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер. Апартманот излегува на сопствено дворче во кое има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

Апартман бр.1

(1/3 + 1/2) 5 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на први кат.
Апартманот располага со една спална, посебна кујна и купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV.Во  кујната има еден дупол кревет.Таа е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер. Апартманот излегува на долгнавеста тераса на која има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

Дуплекс бр.2

(1/2 + 1/2 +1) 5 ЛИЦА
Дуплексот се наоѓа на први кат.
Дуплексот располага со две спални соби ,посебна кујна , купатило со WC и тераса.Во секоја спална соба има по два поединечни кревети , во кујната има еден поединечен кревет.Кујната е доста пространа и е комплетно опремена со кујнски инвентар,електричен шпорет со рерна, голем фрижидер и клима уред .Од секоја спална соба се излегува на тераса на која има маса со столици.Дуплексот е опремен е со комарници.

Студио бр.3

(1/3) 3 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.4

(1/2 +1/2) 4 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со два дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.5

(1/2)  2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на втори кат.
Студиото располага со еден дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.8

(1/2 +1/2) 4 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на трети кат.
Студиото располага со два дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса долгнавеста на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.9

(1/2)  2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на трети кат.
Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата  е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

Студио бр.10

(1/2)  2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на трети кат.
Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата малку одвоена со заб  е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.