ST. GEORGE SKI & SPA 4*

од24

ST. GEORGE SKI & SPA 4*

Тип на сместување 01.12.2018 – 20.12.2018 06.03.2019 – 30.04.2019
ПП
21.12.2018 – 27.12.2018 11.01.2019 – 26.01.2019 12.02.2019 – 05.03.2019
ПП
03.01.2019 – 10.01.2019 27.01.2019 – 11.02.2019


ПП

28.12.2018 – 02.01.2019
ПП
1/2 еко соба 1 спрат за 2 лица 57.00 € 67.00 € 82.00 € 122.00 €
1/2 стандард соба 2 лица 59.00 € 69.00 € 84.00 € 126.00 €
Студио еко соба 1 спрат за 2 лица 63.00 € 71.00 € 88.00 € 130.00 €
Студио стандард  за 2 лица 65.00 € 73.00 € 89.00 € 131.00 €
АПП со 1 спална Еко на 1 спрат за 2 лица 67.00 € 81.00 € 96.00 € 136.00 €
АПП со 1 спална стандард на за 2 лица 69.00 € 85.00 € 100.00 € 140.00 €
АПП со 1 спална Еко на 1 спрат за 4 лица 113.00 € 132.00 € 167.00 € 235.00 €
АПП со 1 спална стандард на за 4 лица 126.00 € 140.00 € 174.00 € 240.00 €

 

 

Во цената е вклучено:
ноќевање со појадок и вечера
користење на базен со минерална вода,сауна,арома сауна,парна бања,џакузи,релакс зона
детско катче
wi fi во целиот хотел

На 31.12.2018 клиентите нема да имаат вечера,ќе добијат ручек на 01.01.2019 !
Минимум престој 5 ноќевања за период 28.12 – 02.01.2019 !

Капацитет на сместување:

1/2 еко соба / стандард соба – 2 лица
студио еко / стандард – 2+1 лице
АПП со 1 спална еко / стандард – 2+2 лица
АПП со 2 спални еко / стандард – 4+2 лица

Доплати:
Божиќна вечера (незадолжителна) – 40 евра за возрасни и 26 евра за деца 2-11,99
Новогодишна вечера (задолжителна) – 75 евра за возрасни и 45 евра за деца 2-11,99

Попусти:
деца до 1,99 – бесплатно
деца 2-11,99 на стандарден кревет со 1 возрасен во 1/2 соба/студио – има 30% попуст
деца 2-11,99 на стандарден кревет со 1 возрасен во АПП– нема попуст
2 деца 2-11,99 со 1 возрасен – секое од нив има попуст 50%
1 дете 2-11,99 на дополнителен кревет – има 50% попуст
2 дете 2-11,99 на дополнителен кревет – плаќа 10 евра од ден
возрасен на дополнителен кревет во АПП со 1 или 2 спални – има 30% попуст

Рани резервации:
20% попуст за резервации направени до 30.09.2018 и платени до 05.10.2018
15% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и платени до 05.11.2018
10% попуст за резервации направени до 31.11.2018 и платени до 05.12.2018

Туристичка такса: Туристичка такса – 1 евро од ден по лице