ШПАНИЈА

од399

ШПАНИЈА

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, аквариум, Маринеленд… а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар на Коста Брава – ЛОРЕТ ДЕ МАР +++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло, Сен Тропе и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона.

Пакет аранжман со АВТОБУС

Термини: 10 Јуни , 01 Јули, 24 Август, 08 Септември 2022

ПРОГРАМА:

1 ден

СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА:

Состанок на групата во 12.00ч. Поаѓање во 12.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.
2 ден

ВЕНЕЦИЈА – ВЕНЕТО Регија

Пристигнување во утринските часови. Со брод се префрлуваме во островската Венеција. Разгледување на градот: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, Кулата часовник, мостот на воздишки, мостот Риалто, Каналот Гранде. Прошетка низ тесните и живописни улички со безброј мостови над каналите низ кои пловат легендарните гондоли. Слободно време за индивидуални прошетки.Со брод се враќаме кон пристаништето Пунта Сабиони од каде со автобус одиме до хотелот. Сместување во хотел. Ноќевање.
3 ден

ВЕНЕТО – ВЕРОНА – ЛОРЕТ ДЕ МАР

Појадок. Патувањето продолжува кон Верона. Прошетка низ центарот на стариод град Верона: плоштадите Бра и Ербе, Дел Сињории, старата тврдина и нејзиниот познат мост, Арената. Прошетка низ пешачката улица Мазини, Куќата на Јулија, куќата на Ромео, црквата Санта Марија. Слободно време за индивидуални прошетки. Патувањето кон Шпанија продолжува во вечерните часови. Се патува покрај Пиаченца, Генова, Вентимиља, Ница, Монпелие, Перпињан, Гирона. Ноќно возење.
4 - 10 ден

ЛОРЕТ ДЕ МАР

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч.Слободно попладне. Престој на база 6 ноќевања со појадок или 6 полу пансиони. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: BARCELONA PANORAMICA, COSTA BRAVA TOUR, PORT AVENTURA – забавниот парк, BARCELONA BY NIGHT & DISCO OPIUM, AQUARIUM, NOU CAMP, FIGUERAS – MUSEUM DALI,FLAMENCO SHOW, дискотеки во Љорет де Мар
10 ден

ЛОРЕТ ДЕ МАР – АЗУРЕН БРЕГ

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден за одмор, прошетки и индивидуални активности! Во вечерните часови поаѓање за Азурен брег. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.
11 ден

АЗУРЕН БРЕГ : Кан – Грас – Ница- Монако

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Престојот на Азурниот брег го започнуваме со посета на најпозната фабрика за производство на Француски парфеми ФАГОНАРД во Грас. Можност да купите парфеми по фабрички цени. Потоа се спуштаме кон Кан.Кан, познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот градSike со својата тврдина и Готска црква. Продолжуваме кон Ница. Во пладневните часови сместување во хотел. Слободно попладне. Предлагаме прошетка низ Ница: Авенијата Жан Медисен, плоштадот Масена, старата Кралска Опера, куќата каде престојувал Наполеон, палатата Ласкарнис. Можност за капење на позната плажа на Ница. МОНАКО:Во вечерните часови одиме кон МОНАКО: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички. Потоа се префрламе покрај пристаништето на Монако, се движиме по патеката на Формула 1. Пристигнуваме во МОНТЕ КАРЛО за да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина. Враќање во хотел во доцните вечерни часови. Ноќевање.
12 ден

АЗУРЕН БРЕГ – СЕНТ ТРОПЕ

Појадок.Ги сместуваме стварите во автобус. Слободен ден за индивидуални прошетки. Ние ви предлагаме прекрасен целодневен излет до најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien. Предлагаме да ја посетите прочуената песочна плажа Pamplona на Сент Тропез со многу Beach barovi на плажата. Слободно време за капење во тиркизното море. АЗУРЕН БРЕГ – СКОПЈЕ: Во вечерните часови, поаѓање кон Скопје. Се патува покрај Генова, Верона, Љубљана, Белград со попатни паузи за одмор.
13 ден

СКОПЈЕ

Пристигнување во вечерните часови.

Ценовник

 

ALEGRIA FENALS MAR

 

НП

ПЕРИОД
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

3* Superior

10

1 24

8

По лице во 1/2  соба

НП

379 € 429 € 469 €

389 €

По лице во 1/3  соба

НП

359 € 399 € 445 €

369 €

1-во дете 2 – 12 години

НП

289 € 319 € 333 €

295 €

Доплати

6 Полипансиона  >  возрасни: 25 €, деца 10 €

 

ALEGRIA

 

НП

ПЕРИОД

ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Sun Village 4*

10

1 24

8

По лице во 1/2  соба

НП

399 € 449 € 439 €

399 €

По лице во 1/3  соба

НП

369 € 419 € 409 €

379 €

1-во дете 2 – 12 години

НП 299 € 325 € 319 €

299 €

2-ро дете 2–12 г.(на барање) НП

299 €

325 € 319 €

299 €

Доплати

6 Полипансиона  >  возрасни: 30 €, деца 15 €

 

VILLA GARBI 3*

 

НП

ПЕРИОД

ЈУНИ

ЈУЛИ АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

10 1 24

8

По лице во 1/2  соба

НП

399 € 479 € 449 €

359 €

По лице во 1/3, 1/4  соба

НП

385 € 469 € 435 €

345 €

1-во дете 5 – 12 години

НП

349 € 409 € 385 €

320 €

2-ро дете 5 – 12 години

НП

299 € 339 € 320 €

279 €

Доплати

6 Полипансиона  >  возрасни: 25 €, деца 15 €

 

COPACABANA 3*

 

НП

ПЕРИОД

ЈУНИ

ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
10 1 24

8

По лице во 1/2  соба

НП

449 € 549 € 449 €

359 €

По лице во 1/3 соба

НП

429 € 529 € 430 €

349 €

1-во дете 2 – 12 години

НП

220 € 220 € 220€

220 €

2-ро дете 2 – 12 години

НП

325 € 375 € 325 €

269 €

Доплати

6 Полипансиона  >  возрасни: 45 €, 2 – ро дете 25 €, прво дете – free

 

GRAND DON JUAN

 

НП

ПЕРИОД

ЈУНИ

ЈУЛИ АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

RESORT 4*

10

1 24

8

По лице во 1/2  соба

НП

399 € 469 € 499 €

399 €

По лице во 1/3  соба

НП

385 € 455 € 489 €

385 €

1-во дете 2 – 12 години

НП

299 € 335 € 350 €

299 €

2-ро дете 2–12 г. (на барање)

НП

299 € 335 € 350 €

299 €

Доплати

6 Полипансиона  >  возрасни: 45, деца 25 €

 

MARIA DEL MAR 4*

 

НП

ПЕРИОД

ЈУНИ

ЈУЛИ АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

10

1 24

8

По лице во 1/2  соба

НП

429 € 549 € 539 €

465 €

По лице во 1/3  соба

НП

419 € 535 € 525 €

455 €

1-во дете 2 – 13 години

НП 220 € 220 € 220 €

220 €

Доплати

6 Полипансиона  >  возрасни: 25 €, 1– во дете – free

 

PLAZA PARIS 4*

 

НП

ПЕРИОД

ЈУНИ

ЈУЛИ АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

10

1 24

8

По лице во 1/2  соба

НП

449 € 549 € 449 €

429 €

По лице во 1/3 соба

НП

419 € 509 € 419 €

399 €

1-во дете 2 – 12 години

НП

329 € 375 € 329 €

319 €

2-ро дете 2 – 12 г.(на барање)

НП

329 € 375 € 329 €

319 €

Доплати

6 Полипансиона  >  возрасни: 50 €, деца: 25 €