Шатори Биотерм

од68

Шатори Биотерм

Хотелот Биотерм се наоѓа во Љутомер во регионот Помурје во Словенија на 12км од центарот на градоти на 170км оддалеченост од Љубљана, кој претставува комплекс кој нуди и сместување во шатори, т.н „Шатори на сончевата долина“. Има 11шатори со различни големини: 2 големи шатори со капацитет на сместување до 6 лица, 6 средни шатори со капацитет на сметување до 4 лица и 3 мали шатори со капацитет на сместување до 2 лица. Шаторите се отворени од Април до Октомври, во овој период ќе успеете да го оставарите вашиот сон за мирен и автентичен одмор.

Ценовник

Услуга

01.04-15.06.2021

15.09-31.10.2021

15.06-15.09.2021
Полупансион
(појадок и вечера)

68€

72€

*цените се дадени по лице во вила на база полупансион

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база полупансион во Шатор Биотерм;
 • Неограничено користење на термалниот парк (08:00 – 21:00ч);
 • Наметка за време на престојот;
 • Неограничено користење на сауна;
 • Неограничено користење на фитнес центарот;
 • Бесплатен интернет (Wi-fi);
 • Бесплатен паркинг пред хотелот (во зависност од слободни места);
 • Анимациска програма;

 Доплати:

 • Поголемо сместување – 10€ по вила од ноќ;
 • Полнпансион (доручок, речек и вечера) – 13€ по лице од ноќ;
 • Сервирање на доручок во шаторот – 5€ по лице од ден;
 • Задоцнето одјавување (до 16ч) – 35€;

 Попусти:

 • Попусти за деца во соба со две возрасни лица:
 • Деца до 3.99 години – гратис;
 • Деца од 4 до 9,99 години – 50% попуст;
 • Деца од 10 до 13,99 години – 30% попуст;
 • Попусти за деца во соба со едно возрасно лице:
 • Деца до 3,99 години – гратис;
 • Деца од 4 до 13,99 години – 30% попуст;

 Фамилијарен бонус – деца до 5,99 години и второ дете до 11,99 години во соба со две возрасни лица – ГРАТИС во следниве термини: 01.01-05.01.2021; 27.01-01.03.2021; 25.04-03.05.2021; 19.06-31.08.2021; 23.10-01.11.2021; 18.12-29.12.2021Посебна понуда – 4=3 за термини: 15.03-10.04.2021; 03.05-31.05.2021; 06.09-11.10.2021.

 НАПОМЕНА:

 • Цените важат за престој од минимум 2 ноќи
 • Пријавување – 15:00ч
 • Одјавување – 11:00ч

 Туристичка такса – 1.88€ по лице од ноќ се плаќа на лице место

Такса за пријавување – 2.50€ се плаќа на лице место