REGNUM 5*

од104

REGNUM 5*

Тип на сместување 27.12.2018 – 01.01.2019 ПП 21.12.2018 – 26.12.2018 02.01.2019 – 09.01.2019 18.01.2019 – 02.02.2019 ПП 10.01.2019 – 17.01.2019 03.02.2019 – 28.02.2019 ПП 01.12.2018 – 20.12.2018 01.03.2019 – 13.04.2019 ПП
Егзекутив суит за 2 лица 192.00 € 160.00 € 130.00 € 110.00 €
Егзекутив суит за 2 лица со поглед кон планина 196.00 € 165.00 € 135.00 € 115.00 €
Егзекутив делукс суит за 2 лица 202.00 € 170.00 € 140.00 € 122.00 €
Егзекутив делукс суит за 2 лица со поглед кон планина 206.00 € 175.00 € 145.00 € 126.00 €
Гранд суит за 4 лица 350.00 € 275.00 € 215.00 € 190.00 €
Гранд суит за 4 лица со поглед кон планина 360.00 € 282.00 € 220.00 € 95.00 €
Кинг Суит за 4 лица 530.00 € 395.00 € 330.00 € 300.00 €
Второ дете 6 – 10.99 на дополнителен кревет 49.50 € 42.50 € 32.50 € 29.50 €
Возрасен на дополнителен кревет 56.00 € 46.50 € 39.50 € 32.50 €

 

 

Во цената е вклучено:

Ноќевање по соба со појадок и вечера
користење на базен,финска сауна,парна бања,хамам,тропски и шок тушеви,релакс соба,фитнес
надворешно џакузи

Wi fi,сеф во апартманите
детско катче,детски аниматор за деца од 4-14 години
шатл до Гондолата

Минимум престој 3 ноќевања за период 21.12-26.12.2018
Минимум престој 5 ноќевања за период 27.12-01.01.2019

Капацитет на сместување:
Егзекутив суит и со поглед кон планина – мин 2 лица,макс 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Егзекутив делукс суит и со поглед кон планина – мин 2 лица,макс 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Гранд суит и со поглед кон планина – мин 4 лица,макс 4+2 деца или 5 возрасни
кинг суит – 4 лица

Доплати:
Божиќна вечера (незадолжителна) 35 евра за возрасни и деца 11-16 години – 20 евра и 15 евра за деца од 6-10,99
Новогодишна вечера (задолжителна) во Босфор соба-  165 евра за возрасни и деца 11-16 години – 85 евра  и 45 евра за деца од 6-10,99
Новогодишна вечера (задолжителна) во Регнум ресторан – 85 евра за возрасни и деца 11-16 години – 45 евра  и 25 евра за деца од 6-10,99

Попусти:

1 дете и 2 дете 0-5,99 со 1 возрасен – плаќа како 1/1 соба
1 дете 0-10,99 со 1 возрасен – плаќа како 1/1 соба
1 дете 0-10,99 со 2 возрасни – бесплатно

1 дете и 2 дете 0-5,99 со 2 возрасни на дополнителен кревет – бесплатни се и двете
1/1 – плаќа 90% од цената за период 27.12-01.01.2019 и 75% од цената за останатите периоди

Рани резервации:

20% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и платени до 05.11.2018
15% попуст за резервации направени до 21.11.2018 и платени до 25.11.2018

Раните резервации не важат за доплатите!
Не се можни промени на имињата со раните резервации !
Бонуси:
7=6 , 10-9, 14=12 важи за период 21.12-26.12.2018 и 02.01-09.01.2019 и 18.01-02.02.2019 и 10.01-17.01.2019 и 03.02-28.02.2019

Бонусите се валидни за резервации направени после 22.11.2018
Не се комбинираат бонусите со раните резервации !
Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице