РАДИКА Hotel & Spa Resort - Маврово

од49

РАДИКА Hotel & Spa Resort - Маврово

Хотел Радика е планински комплекс во Националниот парк “Маврово” опкружен со автентична шума, сместен над Мавровско Езеро на 1.400 метри надморска висина и на 9 km од скијачкиот центар Маврово.

Хотелот располага со 5 видови хотелски единици (супериор соби, јуниор апартмани , апартмани , дуплекс и претседателски апартмани ), приспособени за сечии потреби. Просторните соби имаат поглед кон Мавровското Езеро и дел кон планински пејзаж. Хотелот располага и со внатрешен и надворешен базен, фински сауни, парни бањи, масажи, турски амам, џакузи со солена вода, спортски терени, забавно рекреативен центар, ски лифт, ски опрема, моторни санки за возрасни и деца, велосипеди како и многу други подобности кои ќе го направат Вашиот престој во Радика незаборавен.

Собите се опремени со LCD телевизор, приватно купатило, мини бар ,сеф , клима уред , фен , интернет .

Ценовник за период 01.12.2020 до 01.04.2021

* Со исклучок на периодот од 28.12.2020 до 24.01.2021

Тип на сместување

Услуга Цена за 1 едно лице во соба

Цена за  две лица во соба

Standard Superior

НП 69€ 49€
Junior Suite НП 79€

59€

Apartmant and Duplex Apartment

НП 89€ 69€
Presidential apartment НП 219€

129€

*цените се дадени по лице од ноќ со вклучен појадок

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Туристучка такса
 • Wi-fi интернет низ целиот хотел
 • Користење на спа, внатрешен и надворешен базен, парна бања, сауна и џакузи
 • Фитнес центар
 • Детско катче
 • Паркинг

Попусти и доплати :

 • деца од 0 до 3,99 години – бесплатно
 • деца од 4 до 11.99 години – доплата 20 евра за дете од ноќ
 • Трето лице (воздрасен) во соба – доплата 35 евра по лице од ноќ
 • Цена за дополнителен оброк (ручек, вечера) 15 евра по лице