PLATIMUM HOTEL & CASINO 4*

од125

PLATIMUM HOTEL & CASINO 4*

Лоциран на 650 метри од ски-лифтот со гондола во Банско, хотелот Платинум и казино Банско нуди затворен базен, сауна, турска бања и фитнес центар, сето тоа бесплатно. Обезбеден е центар за релаксација, додека услугите за масажа се достапни со доплата. Бесплатен приватен паркинг е можно на лице место и бесплатен WiFi е на располагање. Секоја соба во хотелот Платинум и казино Банско нуди телевизор со кабелски канали, простор за седење и минибар. Некои соби се опремени со софа и трпезариска маса. Бањата е опремена со када, бесплатни тоалети и фен. Приватен балкон, кој отвора поглед кон градот или планината, е опремен во некои од единиците. Платинум Хотел и Казино Банско може да се пофали со 3 ресторани на самото место – ресторан со шведска маса, à-la-carte ресторан и кошер ресторан. Лоби бар е на располагање на гостите, а познавачите можат да уживаат во широкиот избор, понуден во винарската визба на локацијата. Забавните капацитети вклучуваат казино Платинум, билијард и пинг-понг, достапни на дополнителен надомест и соба за игри. За најмалите е предвидено детско игралиште. Опремата за скијање може да се изнајми на лице место, а спортските ентузијасти можат да побараат часови за скијање, обезбедени со доплата од ски школата. Се нудат бесплатни шатл-служби до и од гондола лифтот. Центарот на Банско, каде што голем број на намирници, ресторани, кафетерии и барови, може да се стигне на 10 минути пешачење

Ценовник