Лаки Хотел и Спа - Охрид

од32

Лаки Хотел и Спа - Охрид

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Хотелот се наоѓа на 5км од центарот на Охрид (с. Долно Коњско)

Хотелот има 60 соби и апартмани со прекрасен поглед кон Охридското езеро и околината, располага со отворен базен, бар, интернет (wi-fi), спа центар со внатрешен базен. Во склоп на хотелот има ресторан со западна и модерна кујна и бар.

Ценовник 

 

Тип на сместување

Услуга

Ноќевање со појадок Полупансион

Полнпансион

Еднокреветна соба

42€

52€

62€

Двокреветна соба

32€

42€

52€

Апартман (макс. 4 лица)

152€

162€

172€

*Цените за еднокреветна и двокреветна соба се дадени по лице од ноќ, а за апартманите по соба од ноќ

Во цената е вклучено:

  • ноќевање на база полупансион, полнпансион или ноќевање со појадок по лице или по соба во зависност од типот на сместување;
  • користење на спа центар, интернет (wi-fi);

Доплати и попусти:

  • дополнителен оброк – 10€ по лице по оброк;
  • деца до 7 години – бесплатно;
  • деца од 7 до 12 години – 50% попуст;

Пакети:

  • 5 дена (4 ноќевања) на база ноќевање со појадок – 100€ по лице во двокреветна соба;
  • 8 дена (7 ноќевања) на база ноќевање со појадок – 160€ по лице во двокреветна соба
  • за еднокреветна соба за пакетите се доплаќа 30% од цената за пакет.