IGLIKA PALACE 4*

од31

IGLIKA PALACE 4*

Тип на сместување 19.12.2018 – 25.12.2018
ПП
26.12.2018 – 01.01.2019
ПП
02.01.2019 – 25.01.2019
ПП
26.01.2019 – 15.02.2019
ПП
16.02.2019 – 04.03.2019
ПП
05.03.2019 – 09.04.2019
ПП
Лице во 1/2 стандард соба 32.50 € 47.00 € 38.50 € 32.50 € 39.00 € 32.50 €
1/1 соба 47.00 € 83.00 € 55.00 € 47.00 € 55.00 € 47.00 €
Лице во студио* 31.50 € 47.00 € 37.50 € 31.50 € 38.00 € 31.50 €
Лице во 1/2 еко соба 21.50 € 42.00 € 32.50 € 21.50 € 32.50 € 27.50 €
1/1 еко соба 32.00 € 74.00 € 47.00 € 32.00 € 47.00 € 40.00 €

 

  • Минимум 3 целосно платежни возрасни лица

 

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице на база појадок и вечера
користење на внатрешен базен
во период 16:00 – 17:00 часот во главниот ресторан мали колачиња,кафе и чај
надворешен необезбеден паркинг
wi fi во лоби барот на хотелот

Минимум престој за период 26.12-01.01.2019 – 7 ноќевања !

Капацитет на сместување:
1/1 соба – 1 лице
1/2 стандард соба – 2+1 лице
1/2 еко соба – 2 лица
Студио – 2 возрасен + 2 деца или 3 возрасни

Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице

Доплати:

Божиќна вечера – на 25.12.2018 ( не е задолжително) – 40 евра за возрасни и 23 евра за деца (2-11,99 год)
Новогодишна вечера (задолжително) – 55 евра за возрасни и 30 евра за деца (2-11,99 год)

Попусти за деца:
деца до 1,99 – бесплатно
1 дете 2-11,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – бесплатно
2 дете 2-11,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – има 50% попуст
деца од 2-11,99 на стандарден кревет – има 25% попуст за периодите – 19.12-25.12.2018 и 02.01 – 09.04.2019
деца од 2-11,99 на стандарден кревет – плаќа регуларна цена како за возрасен за период 26.12 – 01.01.2019
возрасен на дополнителен кревет – има 25% попуст

Попусти за рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 30.09.2018 и целосно платени 05.11.2018
10% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и целосно платени 10.12.2018

Попустите не важат за период  26.12 – 01.01.2019