Хотел Тино - Охрид

од40

Хотел Тино - Охрид

Хотелот Тино 4*  е лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.

Поголемиот дел од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро.

Употребата на Спа центарот е бесплатна. Спа центарот се состои од топла када, сауна и термална бања.

 Ценoвник за индивидуални посети за викенд (петок-недела)во период 07 – 20 Декември

Пакет аранжмани по лице

Дводневен аранжман – 50 €  по лице, ноќевање со појадок и вечера
Тродневен аранжман – 64,50 € по лице,  услуга ноќевање со појадок и вечера
Четиридневен аранжман – 86 €  по лице услуга ноќевање со појадок и вечера
Петдневен аранжман – 107,5 € по лице услуга ноќевање со појадок и вечера

Ценoвник за индивидуални посети од понеделник до четврток во период 07 – 20 Декември

Пакет аранжмани по лице

Дводневен аранжман – 40 €  по лице, ноќевање со појадок и вечера
Тродневен аранжман – 60 € по лице,  услуга ноќевање со појадок и вечера
Четиридневен аранжман – 80 €  по лице услуга ноќевање со појадок и вечера
Петдневен аранжман – 100 € по лице услуга ноќевање со појадок и вечера

Во цената е вклучено:

  • Користење на Спа Центар (џакузи,сауна,парна бања), Интернет и паркинг.
  • Ноќевање со вклучен појадок и вечера

Доплати и попусти:

  • Доплата за соба со поглед кон езеро – 5 € дневно
  • Туристичка такса не е вклучена во цената,  доплата од 40 денари по лице