Хотел Спорт - Маврово

од42

Хотел Спорт - Маврово

Ресорт Маврово (Хотел Бистра, Хотел Спорт и Хотел Лоџ, Спорт и Ски Центар Маврово), е еден од најдолго воспоставените ски – центри во Македонија и еден од најпрестижните дестинации за зимски и летни спортови во Македонија.

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар.Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија. Хотелот обезбедува најповолно сместување во ски центарот Маврово, преку целата година.

Ценовник за есен 2020 важи до 14.12.2020

Тип на сместување

услуга

недела – четврток

петок – сабота

Еднокреветна соба

НП

26€

32€

Двокреветна соба

НП 42€

52€

*цените се дадени по соба од ноќ

Во цената е вклучено:

 • ноќевање со појадок
 • Wi-fi интернет низ целиот хотел
 • Паркинг
 • користење на спа, надворешен термален базен и сауна
 • сет за кафе и чај во собите
 • детско катче

Попусти:

 • деца до 6 години – бесплатно
 • деца од 7 до 12 години – 50% попуст
 • деца над 12 години – се третираат како возрасни
 • 20% попуст на дневни ски карти

Доплати:

 • цена за дополнителен оброк – 7€
 • Check in: 14:00ч, Check out: 10:00ч – покасно одјавување до 18:00ч -40% од регуларната цена од ноќ
 • еднодневен краток престој од 10:00ч – 20:00ч – 60% од регуларната цена од ноќ
 • трето лице во соба – 40% попуст од регуларната цена по лице

Ценовник за зима 2020/2021 од 15.12.2020 важи до крај на скијачката сезона

Тип на сместување

услуга

Недела-четврток Петок-сабота 30.12.2020-01.01.2021

14.02.2021-16.02.2021

02.01.2021-15.01.2021

Еднокреветна соба

ПП

60€ 76€ 97€

76€

Двокреветна соба

ПП

84€ 108€ 142€

108€

Фамилијарна двокреветна соба

ПП

117€ / /

/

Фамилијарна трокреветна соба

ПП

150€ / /

/

*цените се дадени по соба од ноќ

Во цената е вклучено:

 • ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)
 • Wi-fi интернет низ целиот хотел
 • Паркинг
 • користење на спа, надворешен термален базен и сауна
 • сет за кафе и чај во собите
 • детско катче

Попусти:

 • деца до 6 години – бесплатно
 • деца од 7 до 12 години – 50% попуст
 • деца над 12 години – се третираат како возрасни
 • 20% попуст на дневни ски карти

Доплати:

 • цена за дополнителен оброк – 7€
 • Check in: 14:00ч, Check out: 10:00ч – покасно одјавување до 18:00ч -40% од регуларната цена од ноќ
 • eднодневен краток престој од 10:00ч до 20:00ч – 60% од регуларната цена од ноќ
 • трето лице во соба – 40% попуст од регуларната цена по лице
 • Новогодишна вечера – 40€ по лице
Туристичка такса 1€  од ноќ по лице, се плаќа во агенција.