Хотел Шумски фенери - Битола

од24

Хотел Шумски фенери - Битола

Хотелот Шумски фенери се наоѓа на почетокот од Националниот парк Пелистер, на 8км од центарот на градот и 7км од скијачките терени Копанки, во прекрасно опкружување од шума.

Хотелот располага со 17 соби, сите соби се комплетно реновирани и опремени со ТВ, кабловска телевизија, бежичен интернет низ целиот хотел, телефон, купатило со туш кабина, клима уред, централно греење и фен за коса. Во склоп на хотелот има ресторан со капацитет од 120 гости и летна тераса со капацитет од 60 гости. Хотелот има и сопствен паркинг.

Ценовник за есен 2020

Тип на сместување

Услуга

Цена

Еднокреветна соба

НП

1500 мкд

Двокреветна соба

НП

2400 мкд

Трокреветна соба

НП

3000 мкд

Апартман (3 лица)

НП

3600 мкд

Апартман (4 лица)

НП

4000 мкд

Луксузен апартман (4 лица)

НП

4500 мкд

* цените се дадени по соба од ноќ со вклучен појадок

Во цената е вклучено:

  • ноќевање со појадок
  • ТВ, кабловска телевизија, клима уред, централно греење, Wi-fi и паркинг
  • туристичка такса

Капацитет на сместување:

  • 4 еднокреветни соби со брачен кревет
  • 2 двокреветни соби со два поединечни кревети
  • 4 двокреветни соби
  • 3 трокреветни соби
  • 1 апартман за 3 лица
  • 1 апартман за 4 лица (две одвоени спални соби)
  • 2 луксузни апартмани за 4 лица (2 спални соби и дневна соба)