Хотел Русковец 4*

Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.

Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.

Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.

“Русковец” 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.

Комплексот е од затворен тип со чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.

Добриниште – Банско 8 км.

Цената е за СОБА на ден

сместување капацитет 10.01 – 31.01.2018

01.03 – 31.03.2018

02.01 – 09.01.2018

01.02 – 28.02.2018

    BB HB BB HB
APP Junior suite 2+1 € 86 € 106 € 100 € 118
APP Senior suite 4+1 € 128 € 168 € 146 € 186
APP Comfort Villa 4+1 € 144 € 186 € 156 € 196

 

 

 

 • Сместување во избраниот тип на соби за соодветниот број ноќевања
 • Појадок во ресторанот Лаванда
 • Безжичен интернет во комплексот
 • Бесплатен трансфер до ски патеките во Банско
 • Трансфер до ски патеките во Добриниште по претходна најава,
  (цена 4€ возрасни и 2€ за деца над 6 години)
 • Топола ски гардероба
 • Клима и мини сеф во соба
 • Фитнес сала
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата од 30 ° С
 • Детски минерален базен со температура на водата од 33 ° С
 • СПА центар: 2 парни бањи – сол и ароматерапија,
 • На отворено џакузи со минерална вода за релаксација
 • Паркинг

GPS координати:

41.824572, 23.567005

41°49’28.5″N 23°34’01.2″E