Хотел Макпетрол - Маврово

од27

Хотел Макпетрол - Маврово

Хотелот „Макпетрол” – Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро на 1300 метри надморска височина во националниот парк „Маврово”, со извонредни услови за зимски и летен одмор и рекреација.

Хотелот располага со 40 двокреветни соби и два апартмана, сопствен паркинг и ски гардероба. Собите се со стелитска ТВ, безжичен интернет, телефон, мини бар, тоалет и тераса со прекрасен поглед кон ски терените.

Хотелот работи врз принцип на ноќевање со појадок или  полупансион (шведска маса). Има климатизиран ресторан со 300 седишта, аперитив бар, снек-бар и летна тераса со национални и интернационални специјалитети.

Извонредно подготвените скијачки терени, трите жичарници, дванаесетте ски лифтови и сноу борд патеките гарантираат незаборавен одмор и рекреација за љубителите на зимските спортови. Ноќното скијање и прекрасната панорама се уште едно пријатно изненадување за гостите кои го посетуваат овој познат туристички центар.

Вистинска можност за летен одмор и шанса за уживање во жуборењето на реката и планинскиот воздух.

За љубителите на рекреацијата постојат можности за излети, долги прошетки и планинарење, маунт бајк, лов и риболов, посета на бачилата на Бистра, манастирот Св. Јован Бигорски и селата од Галичник, каде што старата Македонска култура и обичаи се се уште зачувани. За спортистите постојат можности за организирање подготовки во спортска сала, како и на отворени спортски терени.

Ценовник за зима 2020 важи од 20.12.2020 до 31.03.2021

Тип на сместување

Услуга

Цена

1/2 соба

Ноќевање со појадок

27

1/2 соба

Полупансион

33

Апартман

Ноќевање со појадок

36

Апартман

Полупансион

42

*цените се дадени по лице од ноќ

Попусти и доплати :

  • Цените се по лице на ноќ со вклучена туристичка такса.
  • Доплата за користење на еднокреветна соба +30% на горенаведените цени;
  • Попуст за користење на трето легло во соба -30% на горенаведените цени;
  • Доплата за Полн пансион + 8 евра по лице за оброк;
  • Дете до 6 години гратис (не користи посебно легло);
  • Дете 7-12 год. со родители кое користи помошно легло плаќа 50% од горенаведените цени;
  • Цените не важат за семинари, организирани групи, посебни манифестации, празници и сл.;
  • Горенаведените цени важат за индивидуални гости кои престојуваат најмалку 2 последователни ноќевања.
  • Горенаведените цени не важат за време на Новогодишните празници.