Хотел Лоџ - Маврово

од62

Хотел Лоџ - Маврово

Ресорт Маврово (Хотел Бистра, Хотел Спорт и Хотел Лоџ, Спорт и Ски Центар Маврово), е еден од најдолго воспоставените ски – центри во Македонија и еден од најпрестижните дестинации за зимски и летни спортови во Македонија.
Хотелот Лоџ располага со 34 кревети во 15 добро уредени соби, опременни со приватна бања, спа бања, директна телефонска линија и сателитски ТВ прием. Хотелот ги нуди сите услуги на хотел во луксузен скијачки центар.

Ценовник

Тип на сместување

Услуга

недела – четврток петок – сабота 30.12.2020-01.01.2021

14.02.2021-16.02.2021

02.01.2021-15.01.2021

Еднокреветна соба

ПП

44€ 58€ 77€

58€

Двокреветна соба

ПП

62€ 82€ 107€

82€

*цените се дадени по соба од ноќ

Во цената е вклучено:

 • ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)
 • Wi-fi интернет низ целиот хотел
 • Паркинг
 • користење на спа, внатрешен базен, турска бања и џакузи
 • сет за кафе и чај во собите
 • детско катче

Попусти:

 • деца до 6 години – бесплатно
 • деца од 7 до 12 години – 50% попуст
 • деца над 12 години – се третираат како возрасни
 • 20% попуст на дневни ски карти

Доплати:

 • цена за дополнителен оброк – 7€
 • Check in: 14:00ч, Check out: 10:00ч – покасно одјавување до 18:00ч, 40% од регуларната цена од ноќ
 • еднодневен краток престој од 10:00ч до 20:00ч – 60% од регуларната цена од ноќ
 • трето лице во соба – 40% попуст од регуларната цена по лице
 • Новогодишна вечера – 40€ по лице

Туристичка такса 1€  од ноќ по лице, се плаќа во агенција.