Хотел Kraljevi Cardaci Spa 4* - Копаоник

од53

Хотел Kraljevi Cardaci Spa 4* - Копаоник

Краљеви Чардаци SPA  прогласени се за надобар SPA & WELLNESS хотел во Србија

Комплексот е составен од хотел и апартмани со 550 сместувачки капацитети

Цените  за хотелот се однесуваат по лице/ноќ на база полупансион и се валидни  за направена резервација до 01.10.2022

ЦЕНОВНИК НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ОД 27.11.2022 – 02.04.2023

Акција за смена недела на недела

 •     6+1:  За престој од 7 ноќевања, добивате 1 ноќевање ГРАТИС !
 •     5+2: За престој од 7 ноќевања, добивате 2 ноќевања ГРАТИС !

 

Детска неделa:

 •  БЕСПЛАТЕН престој за 2 деца со две возрасни лица, на дополнително легло:

– Дете 0-15 години во супериор соба

– Дете 0-15 години во апартман

 •  30 % Попуст на школа за скијање за деца (се однесува исклучиво за групна настава)

 

Недела со SKI PASS

 • Бесплатен шестдневен SKI PASS за возрасни (исклучиво на седумдневни аранжмани, од недела до недела)
 • Попуст на цената за наем на скијачка опрема за возрасни од 30%за комплет ( исклучиво за наем комплетна опрема)

 

Во дадената цена е вклучено

 •  Ноќевање на услуга полупансион ( доручек и вечера) на база шведска маса
 •  Неограничено користење  на SPA&WELLNESS центар кој е во топла врска со сместувачките капацитети на хотелот и содржи (Затворен базен, Отворен базен)
 • Џакузи на отворено
 • Био сауна ( Руска бања)
 • Парна  турска бања
 • Хамам
 • Дозволен е престој за деца над 12 години
 • Солена соба

 

Детската зона содржи: 

 • Базен за бебиња,
 • Детски базен со базенски атракции и Тобоган
 • Превоз до ски терените повеќе пати во денот за време на работа на жичарата
 • Користење на ски терени со ски услуги одалечени 30м од ски стазата ,,Мало езеро’’
 • Бебешко креветче со претходна најава
 • Забава за деца: Дружење со Дедо Мраз за време на Новогодишните празници,
 • Користење на детските игротеки со присуство на родител
 • Wi fi интернет

 

Услови за период на престој:

 • Пократок период на престој од наведениот е само на барање со зголемување на цената од ноќевање за 20%
 • Дете 0-6.99 години со две возрасни лица на заедничко легло во 1/2 соба е БЕСПЛАТНО
 • Дете 0-14.99 години со едно возрасно лице во 1/2 соба има попуст од 50%
 • Дете 0-14.99 години со две возрасни лица на посебно легло во супериор соба има попуст 50%, другото дете 0-6.99 години на заедничко легло БЕСПЛАТНО
 • Деца 0-14.99 години со две возрасни лица на посебно легло во апартман попуст 50%
 • Трето возрасно лице во супериор соба има попуст 30%