Хотел Епинал - Битола

од38

Хотел Епинал - Битола

Хотелот Епинал се наоѓа во Битола на само 800м оддалеченост од центарот на градот. Хотелот има капацитет на сместување во 82 соби кои се модерно опремени: сопствена бања, клима уред, фен, радио, кабелска телевизија и телефон со директен пристап. Во склоп на хотелот се наоѓа ресторанот „Градска Кафеана“ кој нуди прекрасни јадења за бизнис ручеци, романтични вечери и специјални пригоди. Хотелот располага со конфернециска сала за состаноци. Овде ќе можете да уживате во спа центарот кој нуди парна бања, сауна и фитнес центар.

Цени за сместување во 2021 година

ВИД НА СОБА

Услуга: Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

38€
Двокреветна соба

54€

Трокреветна соба

74€
Апартман 1/2

125€

Претседателски апартман 1/2

215€

*цените се дадени по соба од ден

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со вклучен појадок;
 • Користење на СПА центар (затворен базен, сауна, џакузи, турска бања, фитнес сала) Работно време: 09:00ч до 22:00ч.
 • Бесплатен паркинг за хотелските гости;
 • WIFI конекција низ целиот објект;
 • Рецепција 24/7;

 

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ на ден по лице (се плаќа во агенција);
 • Деца до 6 години – бесплатно;
 • Деца од 6 до 12 години – 50% попуст од регуларната цена;
 • Дополнителен оброк – 12€
 • За рано пријавување се доплаќа 50% на цената за ноќевање;
 • За доцна одјавување се доплаќа 50% на цената за ноќевање;

 

НАПОМЕНА: Пријавувањето е после 14ч, а одјавувањето е до 11ч;