Хотел Бистра - Маврово

од52

Хотел Бистра - Маврово

Ресорт Маврово (Хотел Бистра, Хотел Спорт и Хотел Лоџ, Спорт и Ски Центар Маврово), е еден од најдолго воспоставените ски – центри во Македонија и еден од најпрестижните дестинации за зимски и летни спортови воМакедонија.

Хотел Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.

Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ. Во склоп на хотелот има ресторан кој нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

Ценовник за есен 2020 важи до 14.12.2020

Тип на сместување Услуга недела – четврток петок – сабота

Еднокреветна стандардна соба

НП 31€

37€

Еднокреветна делукс соба со џакузи НП 41€ 47€

Двокреветна стандардна соба

НП 52€

62€

Двокреветна делукс соба со џакузи НП 72€

82€

*цените се дадени по соба од ноќ

Во цената е вклучено:

 • ноќевање со појадок
 • Wi-fi интернет низ целиот хотел
 • Паркинг
 • користење на спа, внатрешен базен, турска бања и џакузи
 • сет за кафе и чај во собите
 • детско катче

Попусти:

 • деца до 6 години – бесплатно
 • деца од 7 до 12 години – 50% попуст
 • деца над 12 години – се третираат како возрасни
 • 20% попуст на дневни ски карти

Доплати:

 • цена за дополнителен оброк – 7€
 • Check in: 14:00ч, Check out: 10:00ч – покасно одјавување до 18:00ч -40% од регуларната цена од ноќ
 • еднодневен краток престој од 10:00ч – 20:00ч – 60% од регуларната цена од ноќ
 • трето лице во соба – 40% попуст од регуларната цена по лице
 • Новогодишна вечера – 40€ по лице

Ценовник за зима 2020/2021 од 15.12.2020 важи до крај на скијачката сезона

Тип на сместување

Услуга

Недела-четврток Петок-сабота 30.12.2020-01.01.2021 02.01.2021-15.01.2021

14.02.2021-16.02.2021

Еднокреветна стандардна соба

ПП

61€ 91€ 117€ 91€

117€

Еднокреветна делукс соба со џакузи

ПП

71€ 101€ 127€ 101€

127€

Двокреветна стандардна соба

ПП

86€ 129€ 167€ 129€

167€

Двокреветна делукс соба со џакузи

ПП

106€ 149€ 187€ 149€

187€

*цените се дадени по соба од ноќ

Во цената е вклучено:

 • ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)
 • Wi-fi интернет низ целиот хотел
 • Паркинг
 • користење на спа, внатрешен базен, турска бања и џакузи
 • сет за кафе и чај во собите
 • детско катче

Попусти:

 • деца до 6 години – бесплатно
 • деца од 7 до 12 години – 50% попуст
 • деца над 12 години – се третираат како возрасни
 • 20% попуст на дневни ски карти

Доплати:

 • цена за дополнителен оброк – 7€
 • Check in: 14:00ч, Check out: 10:00ч – покасно одјавување до 18:00ч -40% од регуларната цена од ноќ
 • еднодневен краток престој од 10:00ч до 20:00ч – 60% од регуларната цена од ноќ
 • трето лице во соба – 40% попуст од регуларната цена по лице
 • Новогодишна вечера – 40€ по лице

Туристичка такса 1€  од ноќ по лице, се плаќа во агенција.