Хотел Биотерм 4*

од68

Хотел Биотерм 4*

„Најголемиот луксуз е самата природа“

Хотел Биотерм се наоѓа во Љутомер во регионот Помурје во Словенија на 12км од центарот на градоти на 170км оддалеченост од Љубљана.

Хотел Биотерм е нова карактеристика на словенечката туристичка мапа која со фокусирање на еколошко сместување заедно со обезбедување на висококвалитетни услуги е супериорна во однос на постојната понуда на пазарот. Овој хотел поставува нов стандард во областа на зелениот туризам. Хотелот располага со 57 двокреветни соби, 2 еднокреветни соби, 7 фамилијарни апартмани и 2 стандардни апартмани. Овие „еко соби“ се одликуваат со природни материјали кои го прочистуваат воздухот со јонизација без да влијаат на околината. Во склоп на хотелот има надворешен базен со четири салони за вода и еден одвоен базен со ефекти на масажа кадешто можете да се одморите и да уживате. Хотелот располага со света сауна, фитнес и сопствен паркинг.Храната во хотелот се послужува во ресторан „А la carte“ со голем избор на традиционални словенечки јадења, медитеранска кујна и дел со самопослужување кој меѓу другите исто така нуди и здрава органска храна.

Ценовник

Услуга

05.01-30.01.2021 / 31.05-27.06.2121 / 22.11-23.12.2021 01.01-04.01.2021 / 31.01-30.05.2021 / 28.06-21.11.2021 / 24.12-30.12.2021
Полупансион (појадок и вечера)

68€

72€

*цените се дадени по лице во двокреветна соба на база полупансион

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база полупансион во двокреветна соба;
 • Неограничено користење на термалниот парк (08:00 – 21:00ч);
 • Наметка за време на престојот;
 • Неограничено користење на светата сауна;
 • Неограничено користење на фитнес центарот;
 • Бесплатен интернет (Wi-fi);
 • Бесплатен паркинг пред хотелот (во зависност од слободни места);
 • Анимациска програма;

 Доплати:

 • Еднокреветна соба – 12€ по лице од ноќ;
 • Полнпансион (доручок, речек и вечера) – 13€ по лице од ноќ;
 • Фамилијарен апартман – 14€ од ноќ;
 • Стандарден апартман со џакузи на тераса – 32€ од ноќ;
 • Детско креветче – 5€ од ноќ;

Попусти:

 • Попусти за деца во соба со две возрасни лица:
 • Деца до 3.99 години – гратис;
 • Деца од 4 до 9,99 години – 50% попуст;
 • Деца од 10 до 13,99 години – 30% попуст;
 • Попусти за деца во соба со едно возрасно лице
 • Деца до 3,99 години – гратис
 • Деца од 4 до 13,99 години – 30% попуст;

Фамилијарен бонус – деца до 5,99 години и второ дете до 11,99 години во соба со две возрасни лица – ГРАТИС во следниве термини: 01.01-05.01.2021; 27.01-01.03.2021; 25.04-03.05.2021; 19.06-31.08.2021; 23.10-01.11.2021; 18.12-29.12.2021.

Посебна понуда – 4=3 за термини: 15.03-10.04.2021; 03.05-31.05.2021; 06.09-11.10.2021

НАПОМЕНА:

 • Цените важат за престој од минимум 2 ноќи
 • Пријавување: 14:00ч
 • Одјавување: 10:00ч

 

Туристичка такса – 1.88€ по лице од ноќ се плаќа на лице место

Такса за пријавување – 2€ се плаќа на лице место