EMERALD 4*

од32

EMERALD 4*

Тип на сместување 21.12.2018 – 27.12.2018  03.01.2019 – 10.01.2019
ПП
28.12.2018 – 02.01.2019
ПП
11.01.2019 – 31.01.2019 01.03.2019 – 25.03.2019
ПП
01.02.2019 – 28.02.2019
ПП
Лице во 1/2 соба € 44.50 € 55.00 € 32.50 € 34.50
Лице во фамилијарна соба € 44.50 € 55.00 € 32.50 € 34.50
Лице во АПП со 1 спална € 49.50 € 60.00 € 37.50 € 39.50
АПП со 2 спални за 4 лица € 168.00 € 205.00 € 134.00 € 145.00
1/1 соба € 73.00 € 53.00 € 55.00

 

 

Во цената е вклучено:

Ноќевање со појадок и вечера
користење на базен,сауна,парна бања,џакузи
fi – wi

Минимум престој – 5 ноќевања
Капацитет на сместување:

1/1 соба – 1 лице
1/2 соба – 2+1 лице
фамилијарна соба – минимум 3 целосно платежни,максимум 4+0
АПП со 1 спална – мин. 2 возрасни,максимум 3+1 лице
АПП со 2 спални – мин. 4 возрасни,максимум 5+1 лице

Доплати:
Новогодишна вечера (задолжително) – 65 евра за возрасни и 45 евра за деца до 12,99
Попусти:
деца до 1,99 – бесплатно , бебешко креветче – бесплатно
деца 2-12,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни во 1/2 соба / АПП – 12 евра од ден
деца 2-12,99 на стандарден кревет во 1/2 соба – има 40% попуст
деца 2-12,99 на стандарден кревет во фамилијарна соба – има 50% попуст
возрасен на дополнителен кревет во 1/2 соба/АПП со 1 спална – има 30% попуст
4 возрасен во фамилијарна соба – има 30% попуст

Рани резервации:
15% попуст за резервации направени до 15.10.2018 и платени до 25.10.2018
10% попуст за резервации направени до 15.11.2018 и платени до 25.11.2018

Раните резервации не се комбинираат со доплатите !
Бонуси:

7=6 , 10=9, 11=10, 12=10, 14=12 за периоди од 01.03.2019 до крај сезона
Бонусите не се комвинираат со раните резервации !
Туристичка такса: Туристичка такса – 1 евро од ден по лице