Хотел Zoned 4*- Копаоник

од44

Хотел Zoned 4*- Копаоник

Hotel Zoned 4* е модерен објект изграден во планински стил кој се наоѓа во викенд населбата на само 3,5 km од центарот на Копаоник, на регионалниот пат Копаоник – Рашка. Објектот е изграден од најквалитетни материјали и со својата архитектура и содржини целосно прилагоден за туристичка намена. Нуди 96 сместувачки единици,  бесплатен бежичен интернет, релаксација во Wellness и Spa центарот (џакузи, парна бања, тепидариум, сауна, фитнес соба), хотелски бар, ресторан, пицерија, обезбеден паркинг, игротека, просторија со друштвени игри. Од сезона 2021/22 во понуда е уште еден објект Зонед 2 со уште 84 сместувачки единици како и внатрешен базен. Двата објекти се поврзани со топла врска.  Хотелот се наоѓа на 1,5 км од најблиската патека – Сончева долина. Достапен е бесплатен превоз до ски-центарот

                                                        ЦЕНОВНИК ПО ЛИЦЕ ОД НОЌ

*Цените се однесуваат по лице / од ноќ, за престој од минимум 7 ноќи  во период недела/недела.

*За ноќевања помалку од 7 ноќи доплатата изнесува 20%

ДЕТСКА НЕДЕЛА

 • Акција Гратис +2 се однесува за бесплатен престој од 5,6 и 7 ноќи за две деца на возраст до 12 години во период на детска недела а во термините: 18-25.12.2022, 01-08.01.2023, 08-15.01.2023, 15-22.01.2023, 29.01-05.02.2023, во придружба на две возрасни лица.

НАПОМЕНИ:

 • HB- полупансион (појадок и вечера)
 • Цените се изразени по лице по ноќевање на база на полупансион, за смена на смена (недела/недела), освен за Кралскиот Апартман каде цената е за мах. 6 луѓе
 • Цената се однесува на користење на сместување од едно или две лица, дополнителни лица (повеќе од 2 во иста сместувачка единица) доплаќаат согласно одлуката за доплата за дополнителни лица, во зависност од возраста
 • Децата добиваат попуст само кога се придружени од двајца возрасни, деца до 15 години престојуваат во базен и велнес центар само со согласност и присуство на родители или старатели
 • За престој пократко од 7 ноќевања се применува зголемување од 20% од цената наведена во табелата, на барање и во согласност со достапноста на капацитетот.
 • Дозволен е престој на домашни миленици до 6 кг со доплата и претходно одобрение од Apart&Spa Zone
 • Организацијата на новогодишната ноќ, како и секоја дополнителна уплата ќе биде објавена подоцна.
 • Во случај на промени на монетарниот пазар, Apart& Spa Zoned го задржува правото на корекција нa цените

Доплата за деца и возрасни:

 • До 4 години – бесплатно во придружба на двајца возрасни
 • Прво дете 4 – 12 години во придружба на двајца возрасни добива 60% попуст од цената
 • Второ/трето дете на возраст 4 – 12 години во придружба на двајца возрасни добива 70% попуст
 • Трето возрасно лице во сместувачката единица добива 30% попуст
 • Четврто/петто возрасно лице во сместувачката единица добива 70% попуст

Цената вклучува:

 • Сместување за ноќ / по лице во избрана сместувачка единица на услуга полупансион;
 • Осигурување на гостинот од последици од незгода (незгода), според Договорот со осигурителот Милениум осигурување,при што тој самостојно ги сноси трошоците за премијата за осигурување;

Бесплатна содржина што ја нуди:

 • Користење на ски депо во текот на сезоната (опремата за скијање можете да ја оставите во скијачката соба);
 • Превоз за гости на релација од Apart & Spa Zoned до комплекс „Конаци“ и назад, наутро од 8:30 до 11 часот и попладне од центар од 15 до 17 часот (поаѓање на секој половина час. );
 • Неограничено користење на БАЗЕН & WELLNESS, со претходна резервација;
 • Користење на фитнес сала;
 • Детска игротека со забава и работилници;
 • Креветче за бебиња (задолжителна претходна резервација);
 • Користење на безжичен интернет низ целиот објект;
 • Паркинг во рамките на хотелот (ограничен број на места);

Во цената не е вклучено:

 • Данок за престој (туристичка такса) во износ од 120,00 динари по лице на ден за возрасни

или

 • 60,00 динари по лице на ден за деца на возраст од 7-15 години; (деца до 7 години не плаќаат данок на престој);