Aparthotel Brzece - Копаоник

од25

Aparthotel Brzece - Копаоник

Топол и пријатен амбиент во ApartHotelBrzece – Kopaonik, со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК…

Се наоѓа на 18км од ски центарот на Копаоник со директна поврзаност преку гондола – Брзече –  Maли караман.

* ЦЕНИТЕ НА ТАБЕЛАТА СЕ ПО ЛИЦЕ ПО ДЕН СО ОДБРАНА УСЛУГА СПОРЕД ЦЕНОВНИКОТ ВО ТАБЕЛАТА

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Ноќевање по лице со одбрана услува и тип на соба. ;
 • Користење на простор за скии ;
 • Wi-fi ;
 • пинг понг ;
 • пикадо

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Туристичка такса (1 eur по лице по ноќ, деца 7 -15 god плаќаат туристичка такса од 0,50€по лице по ноќ. (Се плаќа на рецепција)
 • Превоз: Автобуски превоз на релација Скопје-Брзече-Скопје изнесува 55€ ;
 • Трансфер со автобус Брзече-Копаоник 5eur OW
 • Доколку купите ски карта може да ја користите гондолата од Брзече-Копаоник-Брзече (Бела Река-Мали Караман)

Услови за деца

 • Деца до 2 г. (во придружба на две возрасни лица) бесплатно
 • Деца од 2 до 6 г. (во придружба на две возрасни лица) плаќаат 50 % од дадената цена
 • Деца од 6 до 9 г.(во придружба на две возрасни лица),плаќаат 70 % од дадената цена

Напомена:

 • Апартхотел Копаоник се наоѓа во  Брзече на 16км од ски центарот Копаоник и е поврзанм со директна гондола од Брзече до Копаоник  поточно Бела Река-Мали Караман.Гондолата од хотелот се наоќа на 300 м
 • Секоја соба е опремена со биро,сателитска тв,сопствен тоалет,кујна опремена со кујнски прибор.
 • Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или лобито со поглед кон градина и шума.