СОКОБАЊА

од99

СОКОБАЊА

Период

20 Oct - 23 Oct

Времетраење

4 дена 2 ноќевања

Прегледи

809

Бр. Седишта

50

1 ден

20.10.2018 (сабота)

Состанок на групата рано наутро во 06.30 часот на паркингот кај хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во 07:00 часот.Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Соко Бања во пладневните часови. Традиционален коктел за добредојде и сместување во Хотел Бањица.Краток одмор и заминување на организирана попладневна прошетка низ поширокиот центар на Сокобања со локален водич; Mилошевиот Конак, Tурското купатило, црквата Св. Преображение... Враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.
2 ден

21.10.2018 СОКОБАЊА

Појадок.По појадокот заминување на организирана прошетка со локален водич до Лептерија и стариот Соко Град. Враќање во хотел. Слободно попладне за одмор и индивидуални активности. Можност за бесплатно користење на базенот џакузи на хотелот или користење на Велнес и СПА центарот на Соко Терме со доплата. Ноќевање.
3 ден

22.10.2018 Сокобања

Појадок.По појадокот заминување на организиран излет со локален водич до планината Озрен.Посета и разглед на водопадите Рипаљка, потоа игри на отворено во природа (влечење со јаже,пикадо..).Враќање во хотел.Ручек.Слободно попладне за индивидуални активности.Можност за бесплатно користење на базенот џакузи на хотелот или користење на Велнес и СПА центарот на Соко Терме со доплата. Свечена вечера со жива музика и неограничен пијалок.Ноќевање
4 ден

23.10.2018 Сокобања- Скопје

Појадок. Напуштање на собите според хотелските правила. Слободно време за индивидуални активности и прошетки.Ручек.Заминување за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.