Занзибар

Период

Daily

Времетраење

8 ноќи

Прегледи

196

Бр. Седишта

50

Индивидуална програма

Најубавите плажи во комбинација со ритмот на Африка, скапоцената храна и прекрасните луѓе … Егзотичен рај! Занзибар, остров во Индискиот Океан на 20-50 километри од копното. Познат во светот по зачини, неверојатни долги плажи со бел песок, долга традиција … Деновите ќе бидат исполнети со капење, прошетки на плажа, дружење со локални деца, магични зајдисонца … Занзибар или како луѓето го нарекуваат тоа, Островот Спајс е тропски остров на кој персиската, арапската, португалската и британската култура имаат влијание преку нивната историја. Мириси на цимет, ванила и какао доминираат на овој остров. Рај на земјата! Ова е, всушност, Занзибар – полн со убави, насмеани и неверојатно опуштени и забавни луѓе – тука се што сакате најверојатно ќе постоигнете со насмевка, но не заборавајте – ВИЕ ТРЕБА ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ.

Кога ќе дојде тука, заборавете на сè, само треба да сте релаксираат и да уживате во магијата на тропскиот рај, звуците на брановите, топлите води на океанот, правлив бел песок како снег, звуци на природата. Ова е местото каде што ќе вкусите највкусна морска храна и свежа риба, но се разбира, по речиси еден час чекање, затоа што тука е свежа, а скоро па кога ќе нарачате јадење, имате впечаток дека токму тогаш се готви и го ловат Вашиот ручек. Немојте да се изненадите ако во ресторан келнер донесе стол и седнал до Вас, само насмејте се.

 

ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ – минимум патници за реализација 2 лица

Сместување /хотел Тип на соба Тип на исхрана Цена од лице /8 ноќи
DoubleTree Resort by Hilton Hotel Zanzibar – Nungwi 4* dbl standard ALL INC. 1580€
Sea Cliff Resort and Spa 4 +* dbl standard ALL INC. 1690€
Neptune Pwani Beach Resort and Spa 4 +* dbl standard ALL INC. 1780€
Dream of Zanzibar 5* dbl standard ALL INC. 1880€
Meliá Zanzibar 5* dbl standard ALL INC. 2380€

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА/ МАКС. 2 ЛИЦА ВО СОБА

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.