Солун

од75

Солун

Период

30 Dec - 01 Jan

Времетраење

3 дена 2 ноќевања

Прегледи

2858
1 ден

30.12.2018 (недела) ШТИП - СКОПЈЕ - СОЛУН

Поаѓање од Штип (пред Нова Пошта) / Скопје (Хотел ВИП) во 04:00 часот.Патувањето продолжува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во пладневните часови.Слободно време за индивидуални активности и можност за шопинг или уживање во неодоливото вкусно кафе комбинирано прекрасниот морски поглед кое во секое годишно време не остава без здив. Во попладневните часови поаѓање кон хотелот и сместување.Ноќевање.
2 ден

31.12.2018 (понеделник) СОЛУН – КОСМОС

Појадок. После појадокот заминување кон Космос.Можност за шопинг и индивидуални активности.Во договореното време заминување кон хотелот. Одмор и припреми за Дочек на Новогодишната ноќ.Во вечерните часови заминување кон центарот на Солун. ДОЧЕК НА НОВАТА 2019 ГОДИНА на плоштад или таверна(факултативно) . Во договореното време враќање во хотелот.Ноќевање.
3 ден

01.01.2019 (вторник) СОЛУН – СКОПЈЕ – ШТИП

Појадок. Напуштање на хотелот и слободно време за прошетка во Солун.Факултативно крстарење со брод по Термаискиот залив. Во договореното време заминување кон Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.