Дубаи - Авион

од510

Дубаи - Авион

Период

07 Apr - 12 Apr

Времетраење

6 дена 5 ноќевања

Прегледи

231

Бр. Седишта

50

Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете …

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН  ДУБАИ 6 ДЕНА 5 НОЌИ
ХОТЕЛ Кат. Лице во
1/2
Лице во
1/1 соба
3то лице
во 1/2
Бебе
(0 – 1,99год)
Дете
(2 – 5,99год)
Дете
(6 – 11,99год)
Arabian Park Hotel 3* 510 665 N/A 60 355 N/A
Fortuna Grand Hotel 4* 545 709 N/A 60 355 439
Omega Hotel 4* 560 750 560 60 355 560
Al Jawhara Gardens 4* 549 725 N/A 60 355 455
Gold State Hotel 4* 569 765 549 60 355 455
Golden Tulip Al Barsha 4* 575 775 N/A 60 355 345
Grand Excelior Bur Dubai 4* 595 819 580 60 355 580
Jumeirah Rotana Hotel 4*+ 615 855 585 60 355 465
Lotus Downtown Metro Hotel 4*+ 789 1189 409 60 345 345
Hawthorn Suites Jumeirah  Beach 4*+ 810 1155 625 60 355 625
Jood Palace 5* 659 935 625 60 355 475
Fraser Suites 5* 670 969 625 60 355 N/A
Movempick Hotel Bur Dubai 5* 745 1105 625 60 355 475
Media Rotana 5* 715 1155 655 60 355 655
Grand Hyatt 5* 785 1200 620 60 355 620
Movenpick JLt 5* 780 1085 635 60 355 489
Hayat Regency Creek 5* 780 1185 N/A 60 355 N/A
Dukes Hotel The Palm 5* 1069 1759 N/A 60 355 N/A
The Retreat Palm by sofitel 5* 1069 1759 635 60 355 635

Цените се дадени во евра

 

ДАТУМИ ЗА ЛЕТОВИ
РОТАЦИЈА ДАТУМ РОТАЦИЈА ДАТУМ НОЌЕВАЊА
SKP – DXB 07-04-18 DXB – SKP 12-04-18 5

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ
Летови Поаѓање
СКОПЈЕ – ДУБАИ 13:05
ДУБАИ – СКОПЈЕ 9:15

.

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
Екскурзии Време Цена по лице Опис
Desert Safari 5 часа 60 EUR Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци (безалкохолен)
Dhow Cruise 2 часа 60 EUR Трансфер, Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour Целодневна 90 EUR Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, ручек и пијалок
Burj Khalifa & Dubai Mall 90 EUR Влезница  со асистенција, шопинг
Dubai Old Bazaar Tour 12 часа 50 EUR Разглед со водич