Бангкок

од1,245

Бангкок

Период

04 Apr - 16 Apr

Времетраење

13 дена 10 ноќи

Прегледи

95

Бр. Седишта

50

THAILAND – Наследството на старата мудрост, верувањата и уметничките вештини, сплотени во TAI културата, заедно со блескаво уредените градови, бројните фестивали и одекот на кралските песни – го чинат сонот наречен
ТАЈЛАНД – Земјата на смеата и радоста.

KOH CHANG – ОСТРОВОТ НА СЛОНОВИТЕ            
Еве сте, што би се рекло, во РАЈОТ. Островот KOH CHANG, на само 5 часа возење од Bangkok, обраснат во густа шума од палми и лијани, со бели песочни плажи наткриени од кокосови палми, со кристално бистра, зелено обоена вода, со најразлично тропско овошје, егзотични коктели,  љуљашки по плажите и на секој чекор таи масажа, прави да се почуствувате дека сте во рајот.
Овдека сеуште е прилично евтино и веднаш штом ќе стигнете ќе сфатите дека на луѓето кои живеат во ова парче недопрена природа, со топла клима и можност да се наполни стомакот во секое време, им е навистина добро…
Островот е долг окулу 40км. а широк 25км и она што не треба да се пропушти е јавањето на слон низ џунглата (окулу 2 часа) како и нуркањето по околните корални гребени кои наликуваат на расцветани рајски градини.         

Во оваа дива питомина, во тивките ноќи и меки денови, во енергијата на изворната изворност, во прошетките покрај море, под месечина….Ќе го доживеете недоживеаното…Вистинска идила

 

The Emerald Cove Koh Chang е прекрасен и луксузен  хотел лоциран на една од најатрактивните плажи на островот Ко Чанг – Klong Prao Beach, на која има свој приватен дел со лежалки и чадори за сонце. Вгнездени во бујната тропска вегетација хотелот располага со сместувачки капацитет од 165 соби, сите со прекрасни погледи или кон океанот или кон градините и џунглите на околните планини. Собите се просторни и климатизирани, имаат Flat Screen ТВ со сателитска програма, фрижидер со мини бар, сеф, бојлерче за кафе и чај, приватен балкон, тоалет и бања. Под палмовите дрва на само неколку чекори од плажата и океанот гостите може да уживаат во чист 50-метарски базен, џакузи базен и базен за деца. Неодминлив дел на хотелот е и спа центарот во кои гостите може да уживаат во голем број на различни третмани, масажи и активности. Во хотелот освен главниот ресторан каде што се служи појадокот, има и неколку други тематски ресторани и барови кои послужуваат храна и пијалок.

НОЌЕВАЊА

2 + 8

Цена по лице во двокреветна соба 1245 €  / 77.190 мкд
Цена за први 4 патници 1095€/67.890,00
Доплата за еднокреветна соба 455 € / 28.830 мкд
Пoпуст за трето возрасно лице – 100  € / 6.200 мкд
Цена за дете од 02-5,99 години (без дополнителен лежај)
1 ден

04 Април (Среда) СКОПЈЕ – ДОХА – БАНГКОК

Полетување од Скопскиот аеродром кон Доха во 12:15ч, со Qatar Airways. Лет од Доха за Бангкок со оброци во авионот.
2 ден

05 Април (Четврток) БАНГКОК

Слетување во Бангкок во утринските часови (окулу 7ч локално време). По извршување на пасошките и царински формалности, трансфер до хотелот Furama Silom Hotel 4*. Сместување. Слободно попладне за аклиматизација и адаптација. Попладне, факултативно, Градината на Ружите – Опфаќа разглед на етнопаркот и реконструираното Тајландско село, пропратен со богата програма преку која ќе се запознаеме со Тајландската култура, историја и секојдневните обичаи. Окулу 150 изведувачи ќе ни ја претстават свадбената церемонија на Таите, церемонијата на замонашување, Таи бокс како и фолклорни танци од разни делови на земјата Ноќевање.
3 - 11 ден

06 Април (Петок) БАНГКОК

Појадок. Заминување на полудневна тура (окулу 4 часа) , со водич на англиски јазик, во која има можност да се видат повеќе атракции како и неколку будистички храмови кои се карактеристични за градот. Ноќевање.
4 ден

7 Април (Сабота) БАНГКОК – КО ЧАНГ

Појадок . Напуштање на хотелот и поаѓање со автобус кон пристаништето од каде со фери ќе пристигнете на островот Koh Chang. На само 5 часа возење од Bangkok, обраснат во густа шума од палми и лијани, со бели песочни плажи наткриени од кокосови палми, со бистра, зелено обоена вода , со најразлично тропско овошје, егзотични коктели, љуљашки по плажите и на секој чекор таи масажа, Островот KOH CHANG прави да се почуствувате дека сте во рајот. Островот е долг окулу 40км. а широк 25км и она што не треба да се пропушти е јавањето на слон низ џунглата(окулу 2 часа) како и нуркањето по околните корални гребени кои наликуваат на расцветани рајски градини. Сместување во хотелот Emerald Cove Hotel Koh Chang 4****.Слободнa вечер. Ноќевање.
5 - 11 ден

08 - 14 Април (Недела - Сабота) КО ЧАНГ

Појадок. Слободно време за уживање на белите песочни плажи и бистрата тиркизна вода. Можност за организација на повеќе излети кои ќе направат Вашиот престој на овој егзотичен остров да биде незаборавен. Ноќевање.
12 ден

15 Април (Недела) КО ЧАНГ – ДОХА

Појадок. Одјавување од хотел. Слободно веме до заминување кон аеродромот во Бангкок, со фери и автобус .
13 ден

16 Април (Понеделник) ДОХА – СКОПЈЕ

Полетување за Доха 02:05 часот. Ноќен лет со оброци во авион. По слетувањето во Доха полетување за Скопје. Пристигнување во Скопје во утринските часови.