Пукет

од1,199

Пукет

Период

28 Dec - 07 Jan

Времетраење

11 дена 9 ноќевања

Прегледи

10

Бр. Седишта

50
1 ден

28.12 (Четврток) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – ПУКЕТ

Состанок на патниците нa аеродромот „Александар Велики“ во Скопје во 07:00 часот. Полетување за Истанбул во 09:15 часот со лет ТК1004. Пристигнување во Истанбул во 12:50 часот. Полетување за Пукет во 14:45 часот со лет ТК172.
2 и 3 ден

29.12-30.12.2017 (Петок – Сабота) ПУКЕТ

Пристигнување во Пукет во 04.00 часот ( локално време). По завршување на пасосшка и царинска контрола, трансфер до хотелот. Сместување во соби според правилата на хотелот. Слободно време за одмор, уживање на плажа или за индивидуални разгледи.
4 ден

31.12 (Недела) ПУКЕТ

Појадок. Слободен ден, време за одмор и индивидуални активности. Дочек на Нова Година, задолжителна новогодишна вечера. Можност после прославата за индивидуална прослава во околните барови и дискотеки. Ноќевање.
5-10 ден

01.01 – 06.01 (Понеделник – Сабота) ПУКЕТ

Појадок. Слободно време – Пливање, масажи, убави плажи, бел песок, тиркизни, топли води, феноменален зајдисонца и екскурзии до блиските острови, ќе направи да се чувствувате како небото. Време резервирано исклучиво за уживање! Невообичаениот ноќен живот е сцена како од најлудите филмови! Можност за организирање на факултативни екскурзии: Полудневн разглед на Пукет, посета на островот Pi Pi во провинцијата Краби, Pang Nga област на островот познатат kako “Џејмс Бонд”, посета на кабаре шоу… Ноќевање
11 ден

07.01 (Недела) ПУКЕТ – ИСТАНБУЛ – СКОПЈЕ

Напуштање на собите по полноќ и трансфер до аеродром за летот на TK173 во 05:30 со лет за Истанбул. Пристигнување во Истанбул на 07 Јануари во 12:35. Заминување за Скопје со лет ТК 1005 во 20:10, пристигнување во Скопје во 19:40 часот.

SEAVIEW PATONG HOTEL 4*

PHUKET

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

  28.12.2017 –
07.01.2018

УСЛУГИ

BB

НОЌЕВАЊА

9
Цена по лице во двокреветна соба 1199 €
Цена по лице во двокреветна соба  за резервација
до 15.10.2017
1099 €
Доплата за еднокреветна соба 505€