Бали - авион

од1,099

Бали - авион

Период

15 Oct - 27 Oct

Времетраење

13 дена 10 ноќи

Прегледи

20

Бр. Седишта

50

Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија. Овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи вулкански планински масиви, сликовити локални населби и импресивни оризови тераси. Бали е дестинација и атракција за секој посетител. Плени со богатото историско наследство за кое балижаните се особено горди. Овој народ успеал да ја задржи својата долга верска традиција која се отсликува на секој начин во секојдневниот живот на населението и во архитектурата која изобилува со величенствени храмови и палати.  За сурферите и љубителите на слични водени спортови нај атрактивна е западната обала каде се наоѓаат некои од нај убавите плажи на светот, додека источната обала е рај за релаксиран и мирен фамилијарен одмор со плажи од ситен песок и мирно море. Меѓу по атрактивните туристички области се Кута, Санур и Нуса Дуа, кои нудат многу забава, ресторани, барови и шопинг.

 Bali Dynasty Resort 5*   Овој ресорт е лоциран во срцето на Кута на пешачко од центарот на Кута. Изобилува со монгу бројни активности кои престојот ќе го направаат уште попријатен – аква-аеробик, спа, фитнес сала, детско игралиште ,лекции за готвење и забавни игри. PlayStations и лаптопи се достапни за изнајмување.  Хотелот располага со 6 ресторани и 5 барови. Доручек се служи во ресторанот SEN5ES, додека вечерната забава во живо е придружена со тематските јадења во ресторанот H2O покрај базенот. Госстите можат да се уживаат и во Ирскиот паб на Граси Кели

1 ден

15.10 (Недела) СКОПЈЕ – ДЕНПАСАР

Состанок на групата на аеродромот Александар Велики, два часа пред лет.
2 ден

16.10 (Понеделник) ДЕНПАСАР

Пристигнување во Денпасар (Бали). По завршување на пасошка и царнска контрола се упатуваме кон нашиот хотел на Бали. Слободне време. Ноќевање
3 - 11 ден

17.10 – 25. 10 (Вторник – Среда) БАЛИ

Појадок. Слободни денови за индивидуални прошетки, шопинг, капење, сончање или одмор. Вклучени екскурзии (Убавините на Кинтамани – целодневен; Волшебен Северен Бали – целодневен; ОЛЕ ОЛЕ – полудневен). Ноќевање.
12 ден

26.10 (Четврток) БАЛИ – СКОПЈЕ

Појадок. Одјавување од хотел. Оставање на багажот во хотел. Слободен ден за индивидуални прошетки, шопинг, капење, сончање. Трансфер до аеродром за Лет кон Скопје
13 ден

27.10 (Петок) СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје.