ZARA 4*

Тип на сместување 01.12.2017 – 21.12.2017 27.12.2017 – 28.12.2017 05.03.2018 – 15.04.2018 ПП 22.12.2017 – 26.12.2017 ПП 29.12.2017  02.01.2018 ПП 03.01.2018 – 10.01.2018 26.01.2018 – 11.02.2018 ПП 11.01.2018 – 25.01.2018 12.02.2018 – 04.03.2018 ПП
Лице во 1/2 стандард соба 29.50 € 34.00 € 57.00 € 36.50 € 32.50 €
Лице во 1/2 лукс соба 31.50 € 36.50 € 60.00 € 39.50 € 36.50 €
Лице во АПП со 1 спална 34.50 € 39.50 € 65.00 € 42.50 € 40.50 €

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице на база полупансион (појадок и вечера)
користење на базен,сауна,парна бања,фитнес,џакузи,релакс соба,детко катче,интернет
трансфер до Гондола

Минимум 3 ноќевања за период 22.12-26.12.2017
Минимум 5 ноќевања за период 29.12-02.01.2018

Капацитет на сместување:
1/1 соба – 1 лице
1/2 стандард соба – 2 лица
1/2 лукс соба – 2+1 лице
АПП со 1 спална-2+2 лица

Доплати:
Божиќна вечера на 25.12.2017 (незадолжителна) – 25 евра за возрасен и 15 евра за деца 4-11,99 год
За сите клиенти без Божиќна вечера на 25.12 оброкот ќе биде само на база појадок.
Новогодишна вечера (незадолжителна) – 60 евра за возрасни и 32 евра за деца 4-11,99 год
Цената за Новогодишната вечера вклучува свечено мени и шоу програма.За сите гости што нема да користат Новогодишна вечера обичната вечера ќе им биде заменета со ручек на 01.01.2018 !
Паркинг- 5 евра од ден по кола – се плаќа директно на место (доколку има слободни расположливи места)
сеф – 2 евра од ден – се плаќа на лице место
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Попусти:
деца до 5,99 год- бесплатно
деца 6-11,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – има 50% попуст
деца 6-11,99 на стандраден кревет со 1 возрасен – има 30% попуст.Не важи за период 29.12.-02.01.2018 (тогаш децата плаќаат полна цена).
возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст.

Попусти за рани резервации:
20% попуст за сите резервации направени до 30.09 и целосно платени до 10.10.2017
15% попуст за сите резервации направени до 31.10 и целосно платени до 10.11.2017
10% попуст за сите резервации направени до 30.11 и целосно платени до 01.12.2017

Не се можни промени на веќе направена резервација со попусти.

Бонуси:
7=6,10=9,14=12 за резервации направени од 01.12.2017 !

Бонусите не се комбинираат со попустите за рани резервации !
Бонусите не важат за пеиродот 29.12-02.01.2018 !