YANAKIEV 4*

од39

YANAKIEV 4*

Тип на сместување 01.12.2017 – 22.12.2017 ПП 23.12.2017 – 29.12.2017 13.01.2018 – 09.02.2018 ПП 30.12.2017 – 05.01.2018 ПП
Лице во 1/2 соба 39.00 € 58.50 € 85.00 €
Апартман за 2 лица 101.00 € 143.00 € 223.00 €
1/1 соба 60.50 € 91.00 € 143.00 €
Тип на сместување 06.01.2018 – 12.01.2018 10.02.2018 – 23.02.2018 ПП 24.02.2018 – 31.03.2018 ПП
Лице во 1/2 соба 74.50 € 42.00 €
Апартман за 2 лица 181.00 € 113.00 €
1/1 соба 116.00 € 65.00 €

Во цената е вклучено:

-ноќевање по лице (освен за АПП – 2 лица) на база појадок и вечера
-користење на базен
-паркинг (внатрешен паркинг не е вклучен)
-сауна,парна бања и лакониум за лица над 14 год секој дец од 15:00 до 17:00 часот
-интернет

Минимум престој 5 ноќевања за Нова Година – 27.12-01.01.2018 !

Доплати:

-соба со поглед кон ски стази – 6 евра по лице на стандарден кревет од ден
-Божиќна вечера (25.12) – 55 евра за возрасен и 35 евра за деца (2-12,99)
-Новогодишна вечера (31.12) задолжителна- 90 евра за возрасни и 50 евра за деца (2-12,99)

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Цена за ноќевање со појадок – се одбива минус 5 евра по лице од цената за полупансион (појадок и вечера)

Капацитет на сместување:

-1/2 соба – 2+1 лице
-1/1 соба – 1 лице
-АПП – 2+2 лица

Услови за деца:

1/2 соба
-деца до 1,99 год – бесплатно
-деца 2-5,99 год на дополнителен кревет во 1/2 соба со 2 возрасни – бесплатно на НП и ПП
-деца 6-12,99 на дополнителен кревет во 1/2 соба со 2 возрасни – има 50% попуст
-возрасен на дополнителен кревет во 1/2 соба – има 30% попуст

Апартман
-деца 2-5,99 год на 1 и 2 дополнителен кревет во со 2 возрасни – бесплатно на НП и ПП
-деца 6-12,99 на 1 и 2 дополнителен кревет во АПП со 2 возрасни :
4 евра од ден на НП
9 евра од ден на ПП
-возрасен на дополнителен кревет во АПП:
7 евра од ден на НП
16 евра од ден на ПП

Попусти за рани резервации:
10% попуст за рани резервации направени до 31.10.2017 и платени до 10.11.2017