Вила PANOS - Скијатос

од119

Вила PANOS - Скијатос

Репортажа

Скијатос 2010

Скијатос 2012

1/2 Студио
1/3 Студио
1/3 Апартман

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Плажи со деноноќни забави- Бананарама, плажи за ормор и релаксација-Агиа Елени, Мистик, диви плажи на северниот дел од островот-Мандраки… Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Вила ПАНОС СТУДИОС – лоцирана во Агиа Параскеви на само 100 метри до плажа и  500метри до соседната плажа Колиос. Вилата има убаво уреден двор со базен и бар. Располага со двокреветни и трокреветни студија, сите се опремени со мини кујна, ТВ, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Сите соби имаат балкони со поглед на море.

Ценовник

Термин Ноќевања Цена по лице
01.06.2018 9 119
10.06.2018 9 149
19.06.2018 9 179
28.06.2018 9 219
07.07.2018 9 259
16.07.2018 9 299
25.07.2018 9 319
03.08.2018 9 319
12.08.2018 9 319
21.08.2018 9 259
30.08.2018 9 209
08.09.2018 9 169
17.09.2018 9 139
26.09.2018 9 119

Опис на собите

Студио "B"

(1/3) 3 лица
Се наоѓа на приземје. Има 3 поединечни кревети. Студиото е со поглед кон дворот. Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, плински уред за готвење, клима (вклучена во цената), тоалет со туш, сеф, WI-FI.Има сопствен балкон.

Студио "C"

(1/3) 3 лица
Се наоѓа на приземје. Има 3поединечни кревети. Студиото е со поглед кон дворот. Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, плински уред за готвење, клима (вклучена во цената), тоалет со туш, сеф, WI-FI.Има сопствен балкон.
Студијата B и C  се една до друга и имаат соседни балкони.

Студио "D"

(1/2)+1  3 лица
Се наоѓа на приземје. Има 2 поединечни кревети со можност за дополнителен кревет. Студиото е со поглед кон базен. Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, плински уред за готвење, клима (вклучена во цената), тоалет со туш, сеф, WI-FI. Има сопствен балкон.

Студио "E"

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Има 2 поединечни кревети. Студиото е со поглед кон базен. Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, плински уред за готвење, клима (вклучена во цената), тоалет со туш, сеф, WI-FI. Има сопствен балкон.

Студио "F"

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Има 2 поединечни кревети. Студиото е со внатрешен поглед кон градина. Располага со комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, плински уред за готвење, клима (вклучена во цената), тоалет со туш, сеф, WI-FI. Има сопствен балкон.

Апартман "G"

(1/3) 3 лица
Се наоѓа  на 1 спрат. Има 3 кревети. Тоа е апартман со 1 соба во која има 2 кревети и дневен престој каде има уште еден кревет. Има кујна, фрижидер.Апартманот е со внатрешен поглед кон градината. Апартманот има комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, плински уред за готвење, клима (вклучена во цената), тоалет со туш, сеф, WI-FI. Има сопствен балкон.

Студио "L"

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Има голем дупол кревет. Студиото е со поглед кон базен. Студиото има комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, плински уред за готвење, клима (вклучена во цената), тоалет со туш, сеф, WI-FI. Има сопствен балкон.

Студио "5"

(1/2) 2 лица
Се наоѓа  на 1 спрат. Има 2 поединечни кревети. Студиото е со поглед кон планина. Студиото има комплетно опремена кујна со кујнски инвентар, плински уред за готвење, клима (вклучена во цената), тоалет со туш, сеф, WI-FI. Има сопствен балкон.

Магде Докузова

Претставник на островот Скијатос

Phone

00 30 694 050 2980

Email

interobox@yahoo.com