Вила HARMONY GARDEN - Скијатос

од119

Вила HARMONY GARDEN - Скијатос

Репортажа

Скијатос 2010

Скијатос 2012

1/2 Студио

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Плажи со деноноќни забави- Бананарама, плажи за ормор и релаксација-Агиа Елени, Мистик, диви плажи на северниот дел од островот-Мандраки… Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Вила ХАРМОНИ ГАРДЕН – лоцирана во Агиа Параскеви на оддалеченост 100 метри од плажа. Вилата има голем двор со скара, бар и паркинг со ограничен капацитет. Располага со двокреветни студија со два единечни кревети, сите со комплет опремена кујна, ТВ, бања со туш и фен, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Две студија се на 1 кат имаат балкони свртени кон море, а 4 студија се на приземје со сопствени балкони.

Ценовник

Термин Ноќевања Цена по лице
01.06.2018 9 119
10.06.2018 9 149
19.06.2018 9 179
28.06.2018 9 219
07.07.2018 9 259
16.07.2018 9 299
25.07.2018 9 319
03.08.2018 9 319
12.08.2018 9 319
21.08.2018 9 259
30.08.2018 9 209
08.09.2018 9 169
17.09.2018 9 139
26.09.2018 9 119

Опис на собите

Студио бр.1

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен, клима (која е вклучена во цената) и WI-FI. Студиото има сопствен балкон.

Студио бр.2

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен, клима (која е вклучена во цената) и WI-FI. Студиото има сопствен балкон.

Студио бр.3

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен, клима (која е вклучена во цената) и WI-FI. Студиото има сопствен балкон.

Студио бр.4

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на приземје. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен, клима (која е вклучена во цената) и WI-FI. Студиото има сопствен балкон.

Студио бр.5

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на прв спрат. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен, клима (која е вклучена во цената) и WI-FI. Студиото има сопствен балкон. Студиото е свртено кон морето, но не се гледа од него.

Студио бр.6

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на прв спрат. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен, клима (која е вклучена во цената) и WI-FI. Студиото има сопствен балкон. Студиото е свртено кон морето, но не се гледа од него.

Студио бр.7

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на прв спрат. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен, клима (која е вклучена во цената) и WI-FI. Студиото има сопствен балкон. Студиото е свртено кон морето, но не се гледа од него.

Студио бр.8

(1/2) 2 лица
Се наоѓа на прв спрат. Располага со 2 одвоени кревети. Има комплетно опремена кујна, ТВ. Бања со туш и фен, клима (која е вклучена во цената) и WI-FI. Студиото има сопствен балкон. Студиото е свртено кон морето, но не се гледа од него.

Магде Докузова

Претставник на островот Скијатос

Phone

00 30 694 050 2980

Email

interobox@yahoo.com