ST. GEORGE SKI & SPA 4*

од24

ST. GEORGE SKI & SPA 4*

Тип на сместување 01.12.2017 – 20.12.2017 06.03.2018 – 30.04.2018 ПП 21.12.2017 – 27.12.2017 11.01.2018 – 03.02.2018 12.02.2018 – 05.03.2018 ПП 03.01.2018 – 10.01.2018 04.02.2018 – 11.02.2018 ПП 28.12.2017 – 02.01.2018 ПП
Лице во 1/2 еко соба
1 спрат
24.50 € 28.50 € 35.00 € 55.00 €
Лице во 1/2 стандард соба 25.50 € 29.50 € 36.00 € 56.00 €
Лице во еко студио
1 спрат
26.50 € 30.50 € 38.00 € 58.50 €
Лице во стандард студио 27.50 € 31.50 € 39.00 € 59.50 €
Лице во еко АПП со 1 спална
1 спрат
28.50 € 34.50 € 41.00 € 62.00 €
Лице во стандард АПП со 1 спална 29.50 € 36.50 € 43.00 € 63.50 €
Еко АПП со 2 спални за 4 лица
1 спрат
102.00 € 117.00 € 148.00 € 210.00 €
Стандард АПП со 2 спални за 4 лица 112.00 € 122.00 € 152.00 € 220.00 €

Во цената е вклучено:
-ноќевање на база полупансион (појадок и вечера)
-користење набазен со минерална вода,сауна,арома сауна,парна бања,џакузи
-вечерата вклучува вода,неалкохолни пијалоци,локално вино
-детско катче,интернет
-трансфер до Гондола

На 31.12.2017 клиентите нема да имаат вечера,ќе имаат ручек на 01.01.2018 !
Минимум престој 5 ноќевања за период 28.12-02.01.2018 !

Капацитет на сместување:

-1/2 еко – стандард соба – 2 лица
-Eко – стандард студио – 2+1 лица
-Еко – стандард АПП со 1 спална – 2+2 лица
-Еко – стандард АПП со 2 спални – 4+2 лица

Доплата:

-Божиќна вечера (незадолжителна) – 40 евра за возрасни и 26 евра за деца (2-11,99)
-Новогодишна вечера (задолжителна) – 75 евра за возрасни и 45 евра за деца (2-11,99)

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Услови за деца:

-деца до 1,99 – бесплатно
-деца 2-11,99 на стандарден кревет со 1 возрасен во 1/2 соба /студио – има 30% попуст
-деца 2-11,99 на  стандарден кревет со 1 возрасен АПП – нема попуст
-2 деца 2-11,99 со 1 возрасен – секое дете плаќа по 50% од цената
-1 дете 2-11,99 на дополнителен кревет – има 50% попуст
-2 дете 2-11,99 на дополнителен кревет – 10 евра од ден
-возрасен на дополнителен кревет – има 30% попуст

Рани резервации:
-20% попуст за резервации направени до 30.09 и платени до 05.10.2017
-15% попуст за резервации направени до 31.10 и платени до 05.11.2017
-10% попуст за резервации направени до 30.11 и платени до 05.12.2017