SITHONIA MARE 3* - ГЕРАКИНИ

од139

SITHONIA MARE 3* - ГЕРАКИНИ

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Метаморфози
Хотелски содржини: рецепција, сеф,ресторан, бар, градина, ресторан (ala–cart), детско игралиште, пинг –
понг, rent a car, бежичен интернет, факс, фотокопир, паркинг
Опис: Хотелот се наоѓа на самото крајбрежје на Метаморфози, на неполни 50 m од песочна плажа опремена со лежалки и чадори за сонце. Хотелот располага со, игралиште за деца бар на плажа, ресторан во кој се служат локални специјалитети и се организират традиционална грчка вечер со традиционална музика. Во хотелот се дозволени домашни миленици до 10 kg.
Сместување: Сите соби се опремени со TV, клима уред фрижидер и балкони со поглед на море.
Плажа: на плажа, 100m од центарот на градот
Спорт и забава: пинг –
понг, детско игралиште
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Ценовник

FAMILY пакет
7HB од 220 EUR (2 возрасни + 1 дете 0-12 год)
EB -15% за резервации до 31.03.2017

HOTEL SITHONIA MARE 3***
СИТОНИЈА услуга Месец МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
ГЕРАКИНИ термин 21 28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
По лице за 7 Ноќевања HB DBL GV ( 2+1) / 159 179 209 219 239 249 259 269 269 269 269 269 249 219 179 149 129
до 31.Март / 135 152 178 186 203 212 220 229 229 229 229 229 212 186 152 127 110
HB DBL SV ( 2+1) / 165 185 215 225 245 255 265 279 279 279 279 279 259 225 185 155 135
до 31.Март / 140 157 183 191 208 217 225 237 237 237 237 237 220 191 157 132 115
1 дете 0-11,99 г. -100%  /  3 возрасен 12+ год. -30%
*** За резервации до 31.03.2017:  -15% ПОПУСТ (за поаѓања Мај,Јуни,Септември) / -15%ПОПУСТ (за поаѓања во Јули, Август)