RILA 4*

од40

RILA 4*

Тип на сместување  

28.12.2018 -04.01.2019

ПП

20.01.2019 -23.02.2019

ПП

05.01.2019 -19.01.2019 24.02.2019 -03.03.2019

ПП

14.12.2018 -27.12.2018 04.03.2019 -16.03.2019

ПП

17.03.2019 – 06.04.2019

ПП

Минимум престој3 ноќи2 ноќи2 ноќи2 ноќи1 ноќ
Лице во 1/2 стандард твин соба88.00 €77.00 €60.50 €54.50 €40.50 €
1/1 соба130.00 €113.00 €89.00 €80.00 €59.00 €
Лице во 1/2 со поглед кон стази93.00 €82.00 €65.50 €59.50 €45.50 €
1/1 соба со поглед кон стази137.00 €121.00 €97.00 €88.00 €67.00 €
Лице во супериор соба со поглед кон ресорт107.00 €90.00 €70.50 €63.50 €47.50 €
Лице во фамилијарна соба со поглед кон ресорт107.00 €90.00 €70.50 €63.50 €47.50 €
Лице во супериор соба со внатрешна конекција поглед кон ресорт107.00 €90.00 €70.50 €63.50 €47.50 €
1/1 супериор соба со поглед кон ресорт159.00 €134.00 €104.00 €94.00 €70.00 €
Лице во супериор соба со поглед кон стази112.00 €95.00 €76.00 €68.50 €52.50 €
Лице во фамилијарна соба со поглед кон стази112.00 €95.00 €75.50 €68.50 €52.50 €
Лице во супериор соба со внатрешна конекција поглед кон стази112.00 €95.00 €75.50 €68.50 €52.50 €
1/1 супериор соба со поглед кон стази167.00 €141.00 €112.00 €101.00 €77.00 €
Делукс суит со поглед кон ресорт   за 2 лица319.00 €364.00 €206.00 €186.00 €136.00 €
Делукс суит со поглед кон стази   за 2 лица334.00 €279.00 €224.00 €200.00 €154.00 €

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице со појадок и вечера
користење на базен,џакузи
користење на термо зона-сауна,парна бања,турска бања,фитнес
wi fi во целиот хотел
надворешен паркинг

Капацитет на сместување:
1/1 соба – поглед кон ресорт/стази – 1 лице + 1 дете до 11,99 год
1/2 стандард соба – поглед кон ресорт/стази – 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
супериор соба – поглед кон ресорт/стази –  2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
фамилијарна соба – – поглед кон ресорт/стази – 2 возрасни + 2 деца до 13,99 год
супериор соба со внатрешна конекција поглед кон ресорт/стази – 4 возрасни + 2 деца
Делукс суит со поглед кон ресорт /стаза – 2 возрасни + 1 дете до 11,99

Доплати:
Божиќна гала вечера ан 25.12.2018 – 45 евра за возрасни и 25 евра за деца 2-11,99
Новогодишна гала вечера – шведска маса – 70 евра за возрасни и 37 евра за деца 2-11,99
Новогодишна гала вечера – по мени – 95 евра за возрасни и 50 евра за деца 2-11,99

Попусти:
деца до 1,99 – бесплатно
деца 2-11,99 во стандард или супериор соба со 2 возрасни – 24 евра од ден
деца 2-13,99 во фамилијарна соба со 2 возрасни – 24 евра од ден
деца 2-11,99 во стандард или супериор соба со 1 возрасен – возрасен плаќа како 1/1 соба,а детето 24 евра од ден
деца 2-13,99 во фамилијарна соба со 1 возрасен-возрасен плаќа како 1/1 соба,а детето плаќа 24 евра од ден
деца 2-11,99 во супериор суит со 2 возрасни – 24 евра од ден
супериор соба со внатрешна конекција – калкулирано е за 2 супериор твин соби
Попусти за рани резервации:
10% попуст за рани резервации направени до 15.10.2018 и платени до 25.10.2018!
Туристичка такса:
Туристичка такса – 1 евро од ден по лице