REGNUM 5*

од104

REGNUM 5*

Тип на сместување 27.12.2017 – 02.01.2018 ПП 23.12.2017 – 26.12.2017 03.01.2018 – 09.01.2018 19.01.2018 – 03.02.2018 ПП 10.01.2018 – 18.01.2018 04.02.2018 – 28.02.2018 ПП 01.12.2017 – 22.12.2017 01.03.2018 – 14.04.2018 ПП
Executive Suite                      за 2 лица 185.00 € 154.00 € 124.00 € 104.00 €
Executive Suite со поглед на планина за 2 лица 190.00 € 160.00 € 129.00 € 110.00 €
Executive Deluxe Suite            за 2 лица 195.00 € 164.00 € 134.00 € 114.00 €
Executive Deluxe Suite со поглед на планина за 2 лица 202.00 € 170.00 € 139.00 € 120.00 €
Grand Suite                            за 4 лица 345.00 € 266.00 € 215.00 € 185.00 €
Grand Suite со поглед на планина за 4 лица 350.00 € 275.00 € 210.00 € 188.00 €
Grand Superior Suite               за  4 лица 360.00 € 280.00 € 215.00 € 193.00 €
Grand Superior Suite со поглед на планина за 4 лица 365.00 € 285.00 € 220.00 € 198.00 €
King Suite                                   за 4 лица 540.00 € 380.00 € 320.00 € 290.00 €
Возрасен на дополнителен кревет 54.00 € 44.50 € 37.50 € 31.50 €

 Цената вклучува:

-ноќевање по соба на база полуапснион (појадок и вечера)
-користење на базен со детско оддел,финска сауна,парна бања,хамам,шок туш,тропски туш,релакс соба,фитнес
-користење на 3 надворешни џакузи (сите три се користат по претхоен распоред до исполнување на нивниот капацитет)
-интернет,сеф во АПП
-детско катче,занимална од 4-14 години
-трансфер до Гондола
-паркинг (според расположливи места)

Минимум престој 3 ноќевања за период 23.12-26.12.2017
Минимум престој 5 ноќевања за период 27.12-02.01.2018

Капацитет на сместување:

-Executive Suite – мин 2 лица , макс 2+2 лица
-Executive Suite со поглед на планина мин – 2 лица , макс 2+3 лица или 3 возрасни
-Executive Deluxe Suite-  мин – 2 лица , макс 2+3 лица или 3 возрасни
-Executive Deluxe Suite со поглед на планина – мин – 2 лица , макс 2+3 лица или 3 возрасни
-Grand Suite – мин 4 возрасни , максимум 4 возрасни + 2 деца или 5 возрасни
-Grand Suite со поглед на планина – мин 4 возрасни , максимум 4 возрасни + 2 деца или 5 возрасни
-Grand Superior Suite – мин 4 возрасни , максимум 4 возрасни + 2 деца или 5 возрасни
-Grand Superior Suite со поглед на планина мин 4 возрасни , максимум 4 возрасни + 2 деца или 5 возрасни
-King Suite – мин 4 лица,макс 4 лица

Доплата:

Божиќна вечера (незадолжиелно) – 45 евра за возрасен и 25 евра за деца 11-16 год, и 14 евра за деца 6-10,99 год
Новогодишна вечера (задолжителна) во Босфор соба – 105 евра за возрасни и 55 евра за деца 11-16 год, и 30 евра за деца 6-10,99
Новогодишна вечера (задолжителна) во Главен ресторан во Регнум – 85 евра за возрасни и 45 евра за деца 11-16 год, и 25 евра за деца 6-10,99
Новогодишна вечера (задолжителна) во Регнум ресторан втор спрат – 75 евра за возрасни и 40 евра за деца 11-16 год, и 22 евра за деца 6-10,99

На 25.12 и 31.12.2017 хотелот ќе служи само Божиќна и Новогодишна вечера.Обична вечера нема да служи хотелот.

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Попусти:
-деца 0-10,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – бесплатно
-1 дете 0-10,99 на стандарден кревет со 1 возрасен – цена како 1/1 соба
-2 дете 0-10,99 со 1 возрасен – цена како 1/1 соба
-3 и 4 дете на дополнителен кревет од 0-10,99 год-има 25% попуст
-1/1 соба – плаќа 90% од цената за соба

Попусти за рани резервации:

-25% попуст за резервации направени до 15.09 и целосно платени до 20.09.2017
-20% попуст за резервации направени од 16.09 до 31.10 и целосно платени до 05.11.2017
-20% попуст за резервации направени од 01.11 до 21.11 и целосно платени до 25.11.2017

Раните резервации не важат за доплатите.
Нема можност за промена на имињата кај резервациите со рани попусти !