RADINAS WAY 4*

од32

RADINAS WAY 4*

Тип на сместување 01.12.2017 -17.12.2017 ПП 18.12.2017 – 28.12.2017 03.01.2018 – 19.01.2018 ПП 29.12.2017 – 02.01.2018 ПП
Лице во 1/2 соба 32.00 € 45.00 € 70.00 €
1/1 соба 49.00 € 69.00 € 110.00 €
Лице во фамилијарна соба 36.00 € 49.00 € 74.00 €
Лице во Стандард АПП 40.00 € 53.00 € 78.00 €
Лице во ЛУКС АПП 44.00 € 57.00 € 82.00 €
Тип на сместување 20.01.2018 – 17.02.2018 ПП 18.02.2018 – 04.03.2018 ПП

05.03.2018 – 31.03.2018

ПП

Лице во 1/2 соба 38.50 € 36.50 € 32.00 €
1/1 соба 59.50 € 56.50 € 49.00 €
Лице во фамилијарна соба 42.50 € 40.50 € 36.00 €
Лице во Стандард АПП 46.50 € 44.50 € 40.00 €
Лице во ЛУКС АПП 51.00 € 48.50 € 44.00 €

Во цената е вклучено:

-ноќевање по лице на база појадок и вечера
-користење на базен,wi fi,спа центар-сауна,парна бања,фитнес
-трансфер до Гондола

Минимум престој 2 ноќевања за периодите 18.12-28.12.2017 и 03.01-04.03.2018
Минимум престој 5  ноќевања за периодите 29.12-02.01.2018

Услови за деца:

-деца до 1,99 – бесплатно
-1 дете 2-11,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – бесплатно
-2 дете 2-11,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни – 50% попуст
-деца 2-11,99 на стандарден кревет – има 20% попуст,само за период 28.12-01.01.2017 – без попуст
-трет возрасен на дополнителне кревет – има 20% попуст

Доплати:

-Новогодишна вечера (задолжително) – 80 евра за возрасни и 40 евра за деца

Туристичка такса – 1 евро од ден по лице !

Капацитет на сместување:

-1/1 соба – 1 лице
-1/2 соба – 2+1 лице
-фамилијарна соба 2+2 лица (два поединечни кревети и 2 кревети на расклопување или 2 одделни стандардни кревети и софа на расклопување
-АПП со 1 спална – 2+2 лица
-АПП Лукс со 1 спална – 2+2 лица

 

Попусти за рани резервации:
-20% попуст за рани резервации направени 30.09.2017 и целосно платени до 10.10.2017
-15% попуст за рани резервации направени 01.10.2017 до 31.10.2017 и целосно платени до 10.10.2017
-10% попуст за рани резервации направени 01.11.2017 до 30.11.2017 и целосно платени до 10.12.2017

Попустите не важат за доплатите.

Бонуси:
7=6 , 10-9,14=12 за период 01.12.2017 – 28.12.2017 и 05.03-31.03.2018