Вила Prassas - Неа Потидеа

од46

Вила Prassas - Неа Потидеа

1/3 Апартман
На сама плажа

 

ВИЛАТА “PRASSASсе наоѓа во Неа Потидеа на сама плажа (прв ред).

НЕА ПОТИДЕА е првото летувалиште на првиот крак – Касандра во областа Халкидики. Вилата  PRASSAS  излегува на најубавиот дел од плажата во Неа Потидеа.

НЕА ПОТИДЕА има најширока плажа и најчисто море обележано со сино знаме за чистотата на водата,идеално место за одмор,пливање,детски занимливости и рекреативно – забавни содржини.

Сважата највкусна и разнолична морска храна се идеалниот избор за ручек или вечера не само за туристите туку у за локалните жители.Голем број на таверни и ресторани се лоцирани на шеталиштето препознатливи по вкусот и традицијата повикувајќи ве за повторно доаѓање.

Ценовник

    Период Ноќевања АПАРТМАН
Бр.соба
1/3
max.3 лица
17.06 – 24.06 7 299
24.06 – 01.07 7 319
01.07 – 08.07 7 379
08.07 – 15.07 7 389
15.0722.07 7 399
22.0729.07 7 399
29.07 – 05.08 7 399
05.0812.08 7 399
12.08 19.08 7 399
19.0826.08 7 389
26.08 – 02.09 7 369
02.09 – 09.09 7 259
09.09 – 16.09 7 219
*16.09 23.09 7 35

 

Цените за термините: 16.09 (означени со звездичка во табелата) се за наем на апартман  за минимум 2 лица, со задолжителна доплата за превоз 35 € по лице ,трето лице бесплатно доколку не користи превоз.

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО);

 

Опис на собите

Апартман бр.3A

Прв кат (1/3) 3 ЛИЦА
Апартманот располага со две одвоени простории + купатило со вц и тераса . Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, клима уред ,плакар за алишта,тв  и од спалната се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,мало решо, фрижидер. На терасата има  маса со столици .

Апартман бр.3B

Прв кат  (1/3) 3 ЛИЦА
Апартманот располага со две одвоени простории + купатило со вц и тераса . Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, клима уред ,плакар за алишта,тв  и од спалната се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,мало решо, фрижидер. На терасата има  маса со столици .

Апарман бр.6A

Втор кат (1/3) 3 ЛИЦА

Апартманот располага со две одвоени простории + купатило со вц и тераса . Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, клима уред ,плакар за алишта , тв и од спалната се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,мало решо, фрижидер. На терасата има  маса со столици .

Апартман бр.6B

Втор кат (1/3) 3 ЛИЦА

Апартманот располага со две одвоени простории + купатило со вц и тераса . Во спалната соба има еден дупол кревет и еден поединечен кревет, клима уред ,плакар за алишта, тв и од спалната се излегува на тераса.Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар ,мало решо, фрижидер. На терасата има  маса со столици .