Парга

од89

Парга

 -10% за комплетни уплати до 31.03.2018 

ПАРГА – градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на Јонско море, 60 километри од Јанина и 540 километри одалечено од Скопје. Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече корени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост.  Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада…

 ВИЛА ЈОТА  се наоѓа на самиот влез во Парга, на 250метри од градската плажа и 300метри од центарот. Вилата има сопствен паркинг, располага со трокреветистудија и петкреветни апартмани. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ЛЕМОНИ се наоѓа на околу 350м од центарот на Парга, располага со двокревети студија на први кат и трокреветни студија на втор кат. Секое студио е со балкон, комплет опремена мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА ПАНСИОН ОЛГА се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Сите студија се двокреветни (брачен кревет), балкон, комплет опремена кујна, фрижидер, ТВ и клима(се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi.

ВИЛА СИФАКИС е една од најубавите вили во Парга, се наоѓа во центарот на Парга, оддалечена 300 метри од градската плажа. Комплексот располага со луксузни двокреветни студија со можнот од дополнително легло и луксузни четворокреветни апартмани. Студиата и апартманите се опремени со кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима (се доплаќа 5евра на ден), Wi-Fi.

ВИЛА НАКОС се наоѓа на околу 450-500метри од плажата Валтос. Студијата се наоѓаат на трет кат, опремени со мини кујна, тоалет/туш, ТВ, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и балкони со поглед на море.

Апартманите се наоѓаат на втор кат, имаат две спални соби со по два единечни кревети, посебно мини кујна, два тоалета, клима (се доплаќа 5€ дневно во самиот објект), и два балкони со поглед на море

 

Ценовник

Вила ЈОТА ЛЕМОНИ ОЛГА
Термин ноќи 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 АПП 1/2 СТД 1/3 СТД 1/2 СТД
26.05.2018 7ПРОМО 129 € 159 € 199 € 109€ 119 € 119 €
02.06.2018 7 240 € 260 € 300 € 150 € 130 € 130 €
09.06.2018 7 260 € 280 € 340 € 170 € 160 € 160 €
16.06.2018 7 380 € 420 € 490 € 300 € 300 € 300 €
23.06.2018 7 420 € 450 € 540 € 360 € 360 € 360 €
30.06.2018 9 520 € 550 € 590 € 430 € 490 € 490 €
09.07.2018 9 570 € 610 € 640 € 480 € 540 € 540 €
18.07.2018 9 630 € 680 € 740 € 520 € 580 € 580 €
27.07.2018 9 630 € 680 € 740 € 520 € 580 € 580 €
05.08.2018 9 630 € 680 € 740 € 520 € 580 € 580 €
14.08.2018 9 630 € 680 € 740 € 520 € 580 € 580 €
23.08.2018 9 580 € 630 € 720 € 490 € 550 € 550 €
01.09.2018 7 420 € 460 € 520 € 360 € 380 € 380 €
Вила СИФАКИС НАКОС – ВАЛТОС
Термин ноќи 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 АПП 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4+1 дуплекс
26.05.2018 7 ПРОМО 129 € 159 € 199 € 109€ 119 € 159 €
02.06.2018 7 240 € 260 € 300 € 150 € 130 € 260 €
09.06.2018 7 260 € 280 € 340 € 170 € 160 € 280 €
16.06.2018 7 380 € 420 € 490 € 300 € 300 € 420 €
23.06.2018 7 420 € 450 € 540 € 360 € 360 € 450 €
30.06.2018 9 520 € 550 € 590 € 430 € 490 € 550 €
09.07.2018 9 570 € 610 € 690 € 480 € 540 € 610 €
18.07.2018 9 630 € 680 € 780 € 520 € 580 € 680 €
27.07.2018 9 630 € 680 € 780 € 520 € 580 € 680 €
05.08.2018 9 630 € 680 € 780 € 520 € 580 € 680 €
14.08.2018 9 630 € 680 € 780 € 520 € 580 € 680 €
23.08.2018 9 580 € 630 € 720 € 490 € 550 € 630 €
01.09.2018 7 420 € 460 € 520 € 360 € 380 € 460 €
08.09.2018 7 380 € 400 € 460 € 300 € 320 € 400 €
15.09.2018 7 260 € 280 € 300 € 170 € 200 € 280 €
22.09.2018 8 ПРОМО 129 € 159 € 199 € 109€ 119 € 159 €

Вила ЛЕМОНИ

Вила ЈОТА

Вила СИФАКИС

Вила ОЛГА

Вила НАКОС

МАПА