Orpheus 4*

Тип на сместување28.12.2018 – 01.01.201902.01.2019 – 08.01.2019 19.01.2019 – 16.02.201909.01.2019 – 18.01.2019 17.02.2019 – 03.03.201921.12.2018 – 27.12.2018 04.03.2019 – 15.03.2019 23.03.2019 – 07.04.2019
ППНПППНПППНППП
Лице во 1/2 соба75.00 €37.50 €44.00 €34.50 €41.00 €27.50 €34.00 €
1/3 соба за 3 лица202.00 €104.00 €123.00 €97.00 €115.00 €80.00 €98.00 €
Апартман за 2 + 2 или 3 лица222.00 €115.00 €134.00 €107.00 €125.00 €86.00 €105.00 €
1/1 соба109.00 €54.00 €60.00 €50.00 €56.00 €39.00 €45.00 €

Во цената е вклучено:
ноќевање по лице (освен за 1/3 соба и АПП) со појадок или појадок и вечера
користење на базен,фитнес,џакузи,инфраред сауна,финска сауна,парна бања
анимации за возрасни и деца
бесплатен паркинг пред хотелот и интернет
бесплатен шатл до ски центарот Малина 2

Минимум престој – 4 ноќевања за период 28.12-01.01.2019 !
Минимум престој – 5 ноќевања за период 19.01-16.02.2019 !

Капацитет на сместување:
1/1 соба – 1 лице
1/2 соба -2+1 лице
1/3 соба – 3 лица
АПП – 2+2 или 3 лицa

Доплати:
ручек – 9 евра за возрасни и 6 евра за деца 5-12,99 од ден
Божиќна вечера (задолжителна):
– за сместување на база НП – 45 евра за возрасни и 25 евра за деца 5-12,99
– за сместување на база ПП – 39 евра за возрасни и 22 евра за деца 5-12,99

Новогодишна вечера (задолжителна)– 85 евра за возрасни и 45 евра за деца 5-12,99

Попусти:
1/2 соба
деца до 4,99 – бесплатно
деца 5-12,99 на дополнителен кревет – бесплатно
деца 5-12,99 на стандарден кревет – има 50% попуст

Апартман:
деца до 4,99 – бесплатно
деца 5-12,99 на дополнителен кревет со 3 возрасни – плаќа 10% од цената
4 возрасен на дополнителен кревет – плаќа 15% од цената

Рани резервации:
20% попуст за резервации до 30.09.2018 и платени до 10.10.2018
15% попуст за резервации до 31.10.2018 и платени до 10.11.2018

10% попуст за резервации до 01.12.2018 и платени до 10.12.2018

Раните резервации не важат за период 28.12-01.01.2019 !

Бонуси:
7=6 , 12=11, 14=12 за резервации 02.01-31.03.2019 !

Бонусите можат да се комбинираат со раните резервации за период 02.01-17.01.2019 и 31.01-31.03.2019 !
Не се комбинираат со раните резервации од 18.01-30.01.2019 !

Туристичка такса: Туристичка такса – 1 евро од ден по лице

GPS координати:

41.655399,  24.690217

41°39’12.0″N 24°41’41.4″E